Subnautica: Below Zero z pierwszymi ocenami. Warto kupić samodzielny dodatek?

Mikołaj Ciesielski
2021/05/14 16:35
0
0

Produkcja debiutuje dziś na komputerach osobistych oraz konsolach.

Subnautica: Below Zero z pierwszymi ocenami. Warto kupić samodzielny dodatek?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch debiutuje dziś Subnautica: Below Zero, czyli samodzielne rozszerzenie do gry Subnautica z 2018 roku. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowej produkcji studia Unknown Worlds Entertainment, dzięki którym możemy sprawdzić, czy warto sięgnąć po wspomniany dodatek.

W chwili pisania tej wiadomości Subnautica: Below Zero może pochwalić się średnią ocen na poziomie 83% (na podstawie 29 opinii) w serwisie OpenCritic. Aż 97% recenzentów poleca samodzielne rozszerzenie do gry Subnautica. Branżowi dziennikarze chwalą tytuł m.in. za świetną oprawę audio, nowy teren, który tylko czeka na eksplorację oraz dobre rozwinięcie pomysłów i mechanik znanych z pierwowzoru.

Recenzenci zaznaczają jednak, że należy mieć na uwadze, że Subnautica: Below Zero jest samodzielnym rozszerzeniem, a nie pełnoprawną kontynuacją. Dlatego osoby, które spodziewają się masy nowości względem oryginału, mogą czuć się nieco zawiedzione. Większość dziennikarzy jest natomiast zgodna, że Subnautica oraz Subnautica: Below Zero to jedne z najlepszych gier survivalowych dostępnych na rynku.

Subnautica: Below Zero – wybrane oceny:

  • IGN – 9/10
  • Game Informer – 9/10
  • PC Gamer – 8,6/10
  • Destructoid – 8,5/10
  • Press Start – 8,5/10
  • GamingBolt – 8/10
  • Wccftech – 7,5/10
  • Metro GameCentral – 7/10
  • Push Square – 7/10

Na koniec przypomnijmy, że akcja Subnautica: Below Zero ma miejsce po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Dodatek przenosi graczy na mroźne tereny, a jedną z nowości jest konieczność dbania o temperaturę ciała postaci. Deweloperzy zadbali również o nowe maszyny. Użytkownicy mają więc szansę stworzyć grawitacyjny skuter śnieżny i niewielkiego mecha. „Zabawki” te znacząco ułatwiają eksplorowanie lodowych lokacji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!