Pierwsza oficjalna łatka Manor Lords już dostępna. Ulepszenia handlu, Pani Dworu i zmiany w balansie

Patrycja Pietrowska
2024/05/31 15:50
0
0

Aktualizacja trafiła na wszystkie platformy.

Jakiś czas temu do Manor Lords trafiły aktualizacje, które dostępne były jednak wyłącznie w wersji testowej. Teraz jednak pierwsza oficjalna łatka do gry ukazała się na wszystkich platformach, a gracze mogą już sprawdzać wprowadzone przez twórcę zmiany i nowości. Wśród nich znajduje się między innymi Pani Dworu, ulepszone warianty zbroi, nowy patron i cała masa innych atrakcji.

Pierwsza oficjalna łatka Manor Lords już dostępna. Ulepszenia handlu, Pani Dworu i zmiany w balansie

Manor Lords z pierwszą oficjalną łatką na wszystkich platformach

Jak poinformował w mediach społecznościowych twórca Manor Lords, pierwsza oficjalna łatka do gry jest już dostępna na Steam, GOG oraz Epic Games Store. Jeśli chodzi o wersję dostępną za pośrednictwem Game Passa, wciąż trwa certyfikacja, jednak wkrótce również w tym miejscu aktualizacja powinna być dostępna. Do tytułu wprowadzono całą masę zmian i nowości, którymi deweloper podzielił się w najnowszym wpisie na platformie Steam.

Przede wszystkim gracze mogą liczyć na łatwiejszy handel międzyregionalny, a także skorzystać z przełączników dla globalnej lub lokalnej wymiany towarów w Punktach Handlowych. Zmiana obejmuje każdy rodzaj towarów, dzięki czemu można dokonywać wymian dóbr pomiędzy własnymi regionami, bez uwzględniania „wolnych” handlarzy. Ponadto pojawił się Podatek królewski (lub Roczny podatek królewski), który pobierany jest od wszystkich graczy i trafia do władcy. Niepłacenie podatku może wiązać się z konsekwencją w postaci utraty przychylności króla, a w ostateczności – walką z jego armią.

GramTV przedstawia:

Ponadto po śmierci osadnika nastąpi 30-dniowy okres żałoby, który zablokuje rozwój budynku. Noszone zwłoki doczekały się natomiast „wizualnej reprezentacji”. Twórca dodał również nowe, ulepszone warianty zbroi, ulepszył animację drzwi w spichlerzu oraz zapewnił nowego patrona dla jednostek – św. Maurycego. Gracze będą mogli również zezwolić lub zabronić na stawianie straganów mieszkańcom niektórych budynków. Część graczy z pewnością ucieszy także nowy model Pani Dworu, którą będziemy mogli przechadzać się po osadzie.

Dodatkowo wprowadzonych zostało mnóstwo zmian w zakresie balansu, obejmujących konsumpcję jedzenia, płodność upraw, wydajność zbiorów, priorytety wołów czy obrażenia łuczników. Zmniejszona o 75% została konsumpcja piwa, a mieszkańcy będą pobierać wodę wyłącznie ze studni znajdujących się blisko ich miejsca zamieszkania. Zwiększono też udźwig handlarzy pieszych, a także zwiększono podstawowy koszt otwarcia szlaku handlowego. Długa lista zmian, poprawek i nowości znajduje się w tym miejscu.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że w Manor Lords zagramy obecnie w ramach wczesnego dostępu wyłącznie na komputerach osobistych. Gra znajduje się także w usłudze PC Game Pass. W późniejszym terminie polski RTS ma doczekać się także wersji konsolowej, która wzbogaci bibliotekę Xbox Game Pass.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!