Papież w puchowej kurtce z Balenciagi? To robota AI, a internet się nabrał

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/30 22:30
0
0

Miliony osób na całym świecie nabrały się na zdjęcie Papieża Franciszka, które zostało stworzone przez sztuczną inteligencję.

Jak podaje między innymi serwis Polygon, cyfrowy Papież Franciszek w stylowej puchowej kurtce – który równie dobrze mógł właśnie wyjść z pokazu Balenciagi – podbił Internet. Dopiero po jakimś czasie okazało się, że jest to robota użytkownika forum Reddit o pseudonimie trippy_art_special, który wykorzystał do stworzenia grafiki sztuczną inteligencję Midjourney. Pod tym adresem możecie znaleźć post z kilkoma różnymi zdjęciami.

Papież w puchowej kurtce z Balenciagi? To robota AI, a internet się nabrał

Sztuczna inteligencja oszukała Internet – zdjęciem Papieża

Powyżej widzimy fotografię Papieża Franciszka – a więc głowy kościoła katolickiego – ubranego w białą puchową (i bardzo stylową) kurtkę z krucyfiksem wysadzanym klejnotami. Eksperci podkreślają, iż fotografia zawiera pewne elementy, czy raczej niedoskonałości, które pozwalają zauważyć, iż nie jest to zdjęcie prawdziwe – tyle że są one zauważane głównie przez specjalistów, a nie zwykłych internautów. Wspomniane niedoskonałości wypunktowała chociażby redakcja portalu The Verge.

Wczytywanie ramki mediów.

Midjourney jest sztuczną inteligencją specjalizującą się w generowaniu wysokiej jakości obrazów na podstawie opisu słownego. Jak zobaczyliśmy powyżej, efekty mogą być zadziwiające. Pozostaje jednak pytanie: gdzie znajduje się granica?

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!