Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Outriders odżywa na Steam dzięki dodatkowi Worldslayer, ale czy na długo?

Mikołaj Ciesielski
2022/07/04 08:50

Niestety rozszerzenie nie zbiera najlepszych opinii wśród użytkowników platformy Valve.

Outriders odżywa na Steam dzięki dodatkowi Worldslayer, ale czy na długo?

Outriders doczekało się w zeszłym tygodniu rozszerzenia pt. Worldslayer. Deweloperzy z People Can Fly oraz firma Square Enix promowali nową zawartość m.in. widowiskowym zwiastunem premierowym. Zarówno twórcy, jak i wydawca z pewnością wiązali ze wspomnianym DLC spore nadzieje i liczyli, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie produkcją. Okazuje się, że dzięki dodatkowi Outriders faktycznie odżyło na Steam pod względem liczby aktywnych użytkowników, ale wiele wskazuje na to, że nie potrwa to zbyt długo.

W chwili pisania tej wiadomości w Outriders gra ponad 5 tys. użytkowników platformy Valve. Natomiast w szczytowym momencie ostatniej doby produkcję People Can Fly uruchomiło na Steam jednocześnie 12,583 osób. W porównaniu do rekordu z okolic premiery – 125,143 graczy – liczby te nie robią wrażenia, ale warto pamiętać, że od dłuższego czasu na platformie Valve gra mogła pochwalić się aktywnością na poziomie 2-3 tysięcy graczy jednocześnie. Widzimy więc, że dodatek Worldslayer pozytywnie wpłynął na zainteresowanie tytułem.

Niestety – jak wspomnieliśmy wyżej – wiele wskazuje na to, że sytuacja ta nie potrwa zbyt długo, a przynajmniej tak sugerują opinie użytkowników platformy Valve na temat dodatku. Rozszerzenie Worldslayer doczekało się bowiem do tej 272 recenzji na Steam, z czego jedynie 36% to oceny pozytywne. Gracze narzekają przede wszystkim na cenę, która jest nieadekwatna do oferowanej zawartości. Niektórzy podkreślają też, że nowe DLC to jedynie „więcej tego samego”, co w podstawowej wersji gry.

Na koniec przypomnijmy, że Outriders zadebiutowało na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S w kwietniu ubiegłego roku. Jeśli jesteście natomiast ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia People Can Fly, to zapraszamy Was do lektury: Outriders – recenzja – anomalie, wszędzie anomalie…

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
04/07/2022 11:34

Rozszerzenia to na ogół "więcej tego samego" chyba ze mamy do czynienia z rozszerzeniem fabularnym. Outraiders to nie jest gra fabularna. To gra typu Destiny czyli bezensowny grind bezsensownych aktywności w bezsensownym celu przez lata.

Obstawiam że jedyny powód jakiejś ekstra aktywności jest taki że trochę ludzi wróciło zobaczyć czy coś się na lepsze zmieniło.