Pierwszy Gothic zmierza na konsole? Twórcy zaprezentowali zaskakujące zdjęcie z gry

Radosław Krajewski
2023/03/15 20:45

Z okazji 22-lecia serii deweloperzy podzielili się tajemniczym screenem z pierwszego Gothica.

Dokładnie dwadzieścia dwa lata temu pierwszy Gothic zadebiutował na rynku. Z tej okazji THQ Nordic za pośrednictwem swojego Discorda zaprezentowało pewną niespodziankę fanom serii. Wraz z postem celebrującym kolejne urodziny gry, deweloperzy podzielili się screenem, na którym możemy zobaczyć Bezimiennego z kilofem na plecach, który przemierza Górnicą Dolinę. Zdjęcie wyraźnie pochodzi z pierwszej części gry i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie konsolowy interfejs, który nigdy nie był obecny w pecetowym wydaniu oryginalnego Gothica.

Pierwszy Gothic zmierza na konsole? Twórcy zaprezentowali zaskakujące zdjęcie z gry

THQ Nordic pracuje nad konsolowym portem pierwszego Gothica?

Na screenie możemy zobaczyć ekran ekwipunku podzielony na trzy osobne sekcje. W lewym górnym roku otrzymujemy informacje o tym, co aktualnie nosi nasz bohater. Z kolei w prawym górnym prezentowany jest cały dostępny ekwipunek podzielony na rodzaje posiadanych przedmiotów. Z kolei w lewym dolnym rogu możemy zobaczyć przyciski odpowiadające krzyżakowi na padzie do przypisania przedmiotów użytkowych. Jakby jeszcze było tego mało, na samym dole mamy informacje o działaniu poszczególnych przycisków, zaś przyciski ZL i ZR przypisane są do poszczególnych broni, które obecnie są noszone przez protagonistę.

Zdjęcie więc prawdopodobnie pochodzi z portu oryginalnego Gothica na Nintendo Switch. Niewykluczone, że wraz z premierą gry na sprzęt Japończyków, pojawi się również wersja na konsole Sony oraz Microsoftu. Nie wiadomo, czy wraz z pierwszym Gothiciem twórcy przygotowują również port drugiej części (wraz z dodatkiem Noc Kruka). Możemy jednak oczekiwać, że także użytkownicy komputerów osobistych skorzystają na nowej wersji i otrzymają aktualizację, która będzie umożliwiała rozgrywkę nie tylko za pomocą pada, ale również na Steam Decku.

W ramach prezentu chcemy kontynuować naszą ostatnią zapowiedź i pokazać wam coś podobnego. Miłej zabawy!

Oczekujcie kolejnych aktualizacji – napisał jeden z twórców na serwerze Discord.

GramTV przedstawia:

Najwyraźniej studio nie zdążyło z przygotowaniem oficjalnej zapowiedzi konsolowego portu pierwszego Gothica na urodziny gry, ale wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów tajemniczego zdjęcia. Jest to ciekawy zabieg THQ Nordic, który zaplanował premierę nowej wersji Gothica przed premierą pełnoprawnego remake’a.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!