Nowe Igrzyska Śmierci porażką? Widzowie nie są zainteresowani filmem

Radosław Krajewski
2023/10/27 12:30
1
0

Pierwsze prognozy zwiastują duże rozczarowaniem prequelem Igrzysk Śmierci.

Już mniej niż miesiąc dzieli nas od premiery Igrzysk Śmierci: Ballady ptaków i węży, czyli prequela głównej serii z Katniss Everdeen. Z tego powodu w sieci pojawiły się pierwsze prognozy finansowe dla filmu, które dalekie są od zadowalających.

Nowe Igrzyska Śmierci porażką? Widzowie nie są zainteresowani filmem

Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży – ile film zarobi na otwarcie w amerykańskich kinach?

Powrót do serii nie będzie zbyt udany dla Lionsgate i Francisa Lawrence’a. Według prognoz serwisu Deadline film zarobi w weekend otwarcia około 50 milionów dolarów w Ameryce. Studio nie zdecydowało się opóźnić swojego filmu z powodu strajku aktorów, jak uczynili to Warner Bros. wraz z Legendary, którzy przesunęli premierę Diuny 2 na przyszły rok. Najwidoczniej Lionsgate liczyło, że bez tak dużej konkurencji uda im się osiągnąć sukces wraz z prequelem Igrzysk Śmierci, ale najwyraźniej się pomylili.

Jeszcze gorsze wyniki otwarcia filmu prognozuje BoxOffice Pro, które uważa, że produkcja zarobi w weekend otwarcia w Ameryce od 35 do 45 milionów dolarów. Będzie to rzecz jasna najgorsze otwarcie dla tej serii, które obecnie należy do Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 z 102,6 mln dolarów. Najwięcej w historii tej serii zarobiła druga część, która zgarnęła 158 mln dolarów.

Budżet Igrzysk Śmierci: Ballady o ptaków i węży wyniósł 100 milionów dolarów. Lionsgate może więc zarobić na tym filmie, jeżeli produkcja będzie notowała niewielkie spadki w kinach na całym świecie. Mimo to jest to sygnał ostrzegawczy dla studia, że seria nie cieszy się dużą popularnością, przez którą kolejne części mogą nie powstać.

GramTV przedstawia:

Ballada ptaków i węży rozgrywa się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części Igrzysk śmierci i dziesięć lat po okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Konsekwencją nieudanej rewolucji było ogłoszenie Głodowych Igrzysk. Film przedstawi historię młodości Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta, który był głównym antagonistą poprzedniego cyklu. Zobaczymy, jak mężczyzna rozprawia się ze swoimi politycznymi przeciwnikami, a także w jaki sposób uzyskał władzę.

Reżyserem Ballady ptaków i węży jest Francis Lawrence, który nakręcił trzy części Igrzysk śmierci. Nad scenariuszem pracują Michael Arndt i Michael Lesslie. W obsadzie znaleźli się: Tom Blyth jako Coriolanus Snow oraz Rachel Zegler jako Lucy Gray Baird.

Przypomnijmy, że Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży zadebiutuje w polskich kinach 17 listopada 2023 roku.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
27/10/2023 13:00

No cóż, prequel serii filmów kóre były popularne x lat temu.

Do tego Rachel Zegler która reprezentuje wszystko co obecnie jest nie tak z Hollywood.