Nowa część Assassin’s Creed zabierze nas w daleką przyszłość?

Radosław Krajewski
2023/11/01 13:45
0
0

Nadchodząca odsłona serii Assassin’s Creed może częściowo rozgrywać się w przyszłości.

W Assassin’s Creed Mirage zabrakło wątku rozgrywającego się w teraźniejszości, jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii. Assassin’s Creed Valhalla zakończyła wątek skupiający się na Layli Hassan, który rozpoczął się w Origins z 2017 roku. Tom Henderson na łamach Insider Gaming ujawnił, że kolejna odsłona serii, Assassin’s Creed Red, rozgrywająca się w feudalnej Japonii, może przedstawić wątek Abstergo z dalekiej przyszłości.

Nowa część Assassin’s Creed zabierze nas w daleką przyszłość?

Nowe części Assassin’s Creed przedstawią wątek z dalekiej przyszłości Abstergo

Według insidera Assassin’s Creed Red nie zabraknie wątku organizacji Abstergo, który zostanie osadzony w ostatniej dekadzie XXI wieku, czyli między 2090 a 2099 rokiem. Po takim przeskoku czasowym jasnym jest, że gra wprowadzi zupełnie nowych bohaterów z Abstergo Industries i ówczesnego zakonu asasynów.

Niedawno Youtuber Sliderv2 opublikował film, w którym zaprezentował niewykorzystaną scenę po napisach z Assassin’s Creed Mirage. W niej dwóch operatorów Animusa rozmawia o wydarzeniu zwanym „Wielką Przemianą”, a także odnoszą się do XXI wieku, jako „historii starożytnej”.

GramTV przedstawia:

Rozmowa jednak nie odnosi się do Assassin’s Creed Red, który jest następny w kolejce do pojawienia się na rynku, ale do Assassin’s Creed Hexe. Materiał filmowy został opisany kryptonimem „Neo”, a właśnie pod taką nazwą kodową powstaje gra. Wygląda więc na to, że AC Hexe jeszcze dalej zapuści się w przyszłość.

Assassin’s Creed Red ma zadebiutować na rynku już w przyszłym roku. Z kolei na debiut Assassin’s Creed Hexe będziemy musieli poczekać do 2025 lub 2026 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!