Nie masz jeszcze X/Twittera? To lepiej szybko załóż, inaczej będziesz płacić abonament

Radosław Krajewski
2023/10/18 11:10
0
0

Testy nowej subskrypcji już ruszyły.

Elon Musk wpadł na kolejny genialny pomysł, aby uczynić serwis X (dawny Twitter) jeszcze lepszą platformą. Wczoraj firma rozpoczęła testowanie „Not a Bot”, nowego poziomu subskrypcji dla nowych użytkowników. Na razie testy ograniczają się tylko do Filipin i Nowej Zelandii.

Nie masz jeszcze X/Twittera? To lepiej szybko załóż, inaczej będziesz płacić abonament

X/Twitter płatny dla nowych użytkowników

Nowy poziom abonamentu wymusza na użytkownikach, którzy dopiero założyli konto w serwisie X/Twitter, opłacanie subskrypcji wynoszącej 1 dolara rocznie. Dopiero po uiszczeniu opłaty będą mogli publikować posty, odpowiadać na posty innych, cytować je, dodawać do zakładek, czy polubić.

GramTV przedstawia:

Użytkownicy, którzy nie opłacą abonamentu będą mogli jedynie przeglądać inne posty, oglądać wideo i obserwować konta. Według Muska nowa subskrypcja ma pomóc w walce z botami bez blokowania prawdziwych użytkowników. „Nie zatrzyma to całkowicie tworzenia nowych botów, ale manipulowanie platformą będzie 1000 razy trudniejsze” – dodał właściciel X.

Trudno jednak nie dostrzec tu kolejnego kroku w stronę wprowadzenia płatnego serwisu X dla wszystkich użytkowników. Na razie zmiany dosięgną jedynie te osoby, które założą na platformie społecznościowej nowe konta, ale w przyszłości X może stać się w pełni płatną platformą.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!