New World: Brimstone Sands to pierwszy dodatek do gry. Czego się dowiedzieliśmy?

Maria Wawrzyniak
2022/09/02 18:30

Amazon Games ujawniło pierwszy dodatek do gry New World i zarazem największą aktualizację od premiery – Brimstone Sands.

Przedstawiciele studia Amazon Games oficjalnie zapowiedzieli pierwszy pełnoprawny dodatek do gry New World pod tytułem Brimstone Sands. Będzie to największa aktualizacja od premiery produkcji. Wśród najważniejszych nowości znajdziemy zupełnie nowy pustynny obszar, nowych przeciwników, nową ekspedycję (dungeon) czy też nowy rodzaj broni. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów.

Pierwszy dodatek do gry New World

Nowy pustynny obszar ma być trzykrotnie większy niż jakikolwiek obszar dostępny aktualnie w grze. Deweloperzy czerpali inspirację zarówno ze starożytnego Rzymu, jak i Egiptu. Możemy spodziewać się nowych wrogów, punktów orientacyjnych i wątków. Na obszarze spotkamy także ruiny egipskiego królestwa, które są pozostałościami wojny toczonej tysiące lat temu z Pradawnymi. Oprócz tego w grze pojawi się nowa broń w postaci miecza dwuręcznego oraz nowa ekspedycja o nazwie Ennead.

Poznaj nowe mechaniki takie jak w przypadku strażników gwardii, zdobywaj nowe łupy i mierz się z nowymi wrogami, poznając sekrety kryjące się we wnętrzu tej gigantycznej piramidy w samym sercu Piaskobrzegów. Zespół programistów twierdzi, że Ennead nie przypomina niczego, co do tej pory można było napotkać w grze.

Amazon Games postanowiło posłuchać społeczności i całkowicie przeprojektować początek gry:

Całkowicie przeprojektowaliśmy początkowe poziomy New World, dlatego gracze, którzy rozpoczynają grę lub tworzą nową postać doświadczą zupełnie nowych historii i zadań. Scot Lane opowiada w jaki sposób informacje od graczy pomogły zespołowi wprowadzić ogromne zmiany w poziomach 1 – 25. Dodatkowe informacje przesyłane przez graczy pomogą w dalszym ulepszaniu kolejnych misji.

GramTV przedstawia:

Wprowadzone zostaną także zmiany w zarządzaniu terytorium:

Dan Henuber opisuje trzy aspekty zarządzania terytorium, którymi zespół zajmie się w najbliższym czasie, tj. balansem ekonomii gry, kompaniami i rzemieślnikami. Naszym celem jest stworzenie sprawiedliwego, a przy tym satysfakcjonującego środowiska, tak aby inne kompanie miały poczucie, że mogą osiągnąć to samo. Scot i Katy Kaszynski podsumowują ten segment i wyjaśniają, dlaczego te zmiany wymagają metodycznego i skrupulatnego podejścia.

Brimstone Sands ma zadebiutować w październiku bieżącego roku. Wcześniej – na początku bieżącego miesiąca – wszystkie nowości będziemy mogli przetestować na serwerach testowych (PTS). New World zadebiutowało na rynku 28 września bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!