Styczniowa aktualizacja gry New World. Ważne zmiany w endgame i... błędy

Wincenty Wawrzyniak
2022/01/28 20:30
0
0

Gra otrzymała swoją pierwszą dużą aktualizację w nowym roku. Niestety, spora część społeczność bardzo szybko zauważyła, że patch wprowadził sporo błędów.

Przedstawiciele studia Amazon Games udostępnili (podajemy za serwisem GameSpot) niedawno pierwszą dużą aktualizację tego roku do gry New World. To naprawdę spory patch, który nie tylko stara się – zaraz wyjaśnimy dlaczego – wyeliminować kolejne błędy, ale również wprowadza ważną nowość w postaci modyfikatorów ekspedycji. Zacznijmy więc od samego początku. Czym są więc te nieszczęsne modyfikacje?

Modyfikatory mają na celu ulepszyć zarówno normalnych, jak i nazwanych wrogów w ekspedycjach, zmieniając przebieg rozgrywki oraz strategie wybierane przez graczy przed rozpoczęciem walki. Jak czytamy dalej w oficjalnej wiadomości od twórców, z racji tego, iż zmieniają się zasady walki, zmieniają się również nagrody – Amazon Games postanowiło wprowadzić nowe wyposażenie oraz nowe zasoby, dzięki czemu gracze mogą zwiększyć swoją moc. Dalej mamy nieco szczegółów na ten temat:

Ten system ma występować w każdym tygodniu w unikalnym połączeniu ekspedycji i modyfikatorów z 10 różnymi poziomami trudności dla każdej modyfikacji ekspedycji. Gracze będą musieli osiągać kolejne etapy aż do najwyższego poziomu trudności. Należy pamiętać, że ważna jest „zalecana liczba punktów wyposażenia” dla zmodyfikowanych ekspedycji, ponieważ bezpośrednio łączy się ona z poziomem wroga, a w konsekwencji wpływa na szanse odniesienia zwycięstwa. Zapamiętaj: Ten poziom obejmujący walkę w grze jest indywidualny dla każdego gracza i niezależny od podstawowego poziomu, tj. zdrowia i obrażeń.

GramTV przedstawia:

Styczniowa aktualizacja gry New World. Ważne zmiany w endgame i... błędy

Aktualizacja jest już dostępna w grze, ale ostatecznie nie wszystko poszło zgodnie z planem – spora część społeczności zaczęła zgłaszać mnóstwo błędów. Niektórym wystarczyło raptem pięć minut, aby móc sporządzić pełnoprawną listę takowych kwiatków, które znaleźli podczas grania. Co więcej, równie szybko okazało się, iż graczom nie podobają się również same zmutowane ekspedycje – nagrody nie są adekwatne do starań. Tego rodzaju wyprawy gwarantują nam bowiem nowy rodzaj materiału: odłamki Umbralu pozwalającego zwiększać liczbę punktów naszego wyposażenia do nowego limitu (625). Jeśli wierzyć doniesieniom Redditowej społeczności, nawet najtrudniejsze zmutowane ekspedycje musimy przeżyć minimum 59 razy, aby zdobyć wystarczającą ilość odłamków. Trzeba przyznać, że to chyba za dużo.

Na ten moment gracze muszą po prostu czekać na reakcję studia. Najprawdopodobniej deweloperzy będą starali się naprawić największe błędy możliwie jak najszybciej, ale wszyscy wiemy, jak to czasem wygląda. Pełną listę zmian oraz nowości znajdziecie tutaj. Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że New World zadebiutowało na rynku 28 września bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!