Netflix wkrótce zaoferuje wielki hit. Nowy serial z 97% pozytywnymi recenzjami

Radosław Krajewski
2023/09/27 16:45
1
0

Już dawno żadna produkcja platformy nie miała tak dobrych pierwszych recenzji.

Już w połowie października Mike Flanagan wypuści swoją ostatnią produkcję zrealizowaną dla Netflixa. Twórca kilka miesięcy temu związał się kontraktem z Amazonem, ale pożegnanie z dotychczasową platformą, dla której stworzył wiele hitów, jak Nawiedzamy dom na wzgórzu, czy Nocna msza, jest godna jego poprzednich dzieł. A nawet jeszcze lepsza, patrząc na recenzje serialu Zagłada domu Usherów, które właśnie trafiły do sieci.

Netflix wkrótce zaoferuje wielki hit. Nowy serial z 97% pozytywnymi recenzjami

Zagłada domu Usherów z pierwszymi recenzjami – krytycy zachwyceni nowym serialem Netflixa

W serwisie Rotten Tomatoes serial ma aż 97% pozytywnych recenzji z 30 opinii. Średnia ocena to aż 8,3/10. Na Metacritic Zagłada domu Usherów ma średnią notę na poziomie 76/100 przy 10 recenzjach. Obecnie to najlepiej oceniana produkcja Mike’a Flanagana stworzona dla Netflixa. Poniżej znajdziecie wybrane cytaty z recenzji.

Mike Flanagan powraca do formy w Zagładzie domu Usherów, dostarczając cudownie makabryczne i współczesne spojrzenie na dzieła Edgara Allana Poe. Klasyczne opowieści łączą się z nowoczesnymi komentarzami w limitowanej serii, która zachwyca na każdym kroku. Będziesz krzyczeć, będziesz płakać, a kiedy to się skończy, możesz po prostu zacząć wszystko od nowa – IGN.

Pomimo czasami nieco nadmuchanej fabuły, Zagłada domu Usherów jest odpowiednio przerażająca, a Flanagan po raz kolejny pokazał swoje umiejętności jako twórca horrorów i ostatecznie oparł historię na silnych, złożonych emocjach, które nie tylko przyprawiają o szybsze bicie serca – Collider.

Zanim Dom Usherów upadnie, Mike Flanagan tworzy imponujący, mroczny horror, który zapewnia świetną zabawę – Empire.

Dłużący się i z kiepskim środkiem Zagłada domu Usherów to wciąż urzekająca opowieść o aspiracyjnych marzeniach zamienionych w koszmar, tragediach i traumach oraz najcięższych opłatach pobieranych, gdy nadejdzie termin płatności za swoje czyny – The Playlist.

Choć Zagłada domu Usherów zaczyna uginać się pod własnym ciężarem, od czasu do czasu udaje się osiągnąć sukces, a scenariusz rodem z Sukcesji spotyka się z twórczością Poe, który może wystarczyć, aby zachwycić w tym sezonie Halloween – Slash Film.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Carla Gugino, Mary McDonnell, Carl Lumbly, Mark Hamill, Michael Trucco, T’Nia Miller, Paola Nuñez, Henry Thomas, Kyleigh Curran, Samantha Sloyan, Rahul Kohli, Kate Siegel, Sauriyan Sapkota, Zach Gilford, Willa Fitzgerald, Katie Parker, Malcolm Goodwin, Crystal Balint, Aya Furukawa, Daniel Jun, Matt Biedel, Ruth Codd, Annabeth Gish, Igby Rigney i Robert Longstreet.

Przypomnijmy, że Zagłada w domu Usherów zadebiutuje na Netflixie od razu ze wszystkimi odcinkami już 12 października.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
27/09/2023 20:58

Te opinie to takie średnio pochlebne