Netflix będzie jeszcze droższy? Platforma planuje kolejne podwyżki cen

Radosław Krajewski
2024/02/28 11:30
0
0

Subskrybenci będą musieli zapłacić jeszcze więcej za dostęp do Netflixa?

Analitycy z firmy UBS Securities twierdzą, że Netflix planuje podniesiecie cen swoich abonamentów w 2024 roku. Platforma chce przyśpieszyć wzrost przychód i zysków, w miarę jak tradycyjna telewizja staje się coraz mniej popularna.

Netflix będzie jeszcze droższy? Platforma planuje kolejne podwyżki cen

Netflix planuje podwyżki cen abonamentu

“Spodziewamy się podwyżek cen w tym roku” – napisali analitycy UBS pod przewodnictwem Johna Hodulika. W połączeniu ze wzrostem przychodów z poziomu reklam i znacznym wzrostem liczby subskrybentów, powinno zwiększyć całkowity wzrost przychodów firmy do 15% w 2024 r., w porównaniu z 7% wzrostem w 2023 r.

Nie jest to niczym nowym, gdyż podczas ostatniego spotkania z inwestorami prezes Netflixa, Ted Sarandos, powiedział, że wraz z kolejnymi inwestycjami będą prosić użytkowników, aby za dostępne treści płacili jeszcze więcej.

W miarę jak inwestujemy i udoskonalamy Netflixa, będziemy od czasu do czasu prosić naszych użytkowników o dopłatę, aby odzwierciedlić te ulepszenia – argumentuje Netflix.

GramTV przedstawia:

Podwyżki cen w Polsce nie są tak częste, jak w Ameryce, gdzie w październiku ubiegłego roku po raz ostatni doszło do podniesienia cen abonamentu podstawowego z 9,99 dolarów na 11,99 dolarów. Netflix na razie nie ogłosił planów na podwek, czy to na konkretnych rynkach, czy też globalnie.

W niektórych krajach niedostępny będzie podstawowy abonament bez reklam. W drugim kwartale 2024 roku ten plan abonamentowy nie będzie dostępny w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a w kolejnych kwartałach obejmie następne rynki, w których dostępny jest poziom z reklamami.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!