Twórcy gry Diablo Immortal mieli tworzyć mobilny spin-off WoW-a [aktualizacja]

Maria Wawrzyniak
2022/08/05 21:50
0
0

Dziennikarze portalu Bloomberg – Jason Schreier oraz Zheping Huang – dotarli do ciekawych informacji na temat studia NetEase, deweloperów gry Diablo Immortal.

AKTUALIZACJA: Activision Blizzard postanowiło odnieść się do doniesień Jasona Schreiera oraz Zhepinga Huanga. Choć korporacja nie poruszyła kwestii rzekomo anulowanego spin-offu serii World of Warcraft, skomentowała plotki na temat konfliktu ze studiem NetEase. Przedstawiciel korporacji zapewnił dziennikarzy portalu Bloomberg, że relacje pomiędzy obiema firmami pozostają niezwykle udane, a doniesienia o sporach finansowych są całkowicie nieprawdziwe.


Jak podaje portal Bloomberg, gra Diablo Immortal nie była jedyną mobilną produkcją bazującą na marce należącej do studia Blizzard Entertainment. Dziennikarze serwisu – Jason Schreier oraz Zheping Huang – dotarli do informacji, które sugerują, że twórcy wspomnianego dzieła, czyli chińskie studio NetEase, mieli także pracować nad poboczną odsłoną serii World of Warcraft pod kodową nazwą Project Neptune.

Twórcy gry Diablo Immortal mieli tworzyć mobilny spin-off WoW-a [aktualizacja]
World of Warcraft | Blizzard Entertainment

Mobilny spin-off serii World of Warcraft skasowany

Project Neptune miał być grą mobilną z gatunku MMORPG stanowiącą spin-off serii World of Warcraft. Akcja rozgrywałaby się w zupełnie innych czasach i mimo przynależności do gatunku MMORPG nie miała to być kopia oryginału. Niestety, agencja Bloomberg nie zdołała uzyskać żadnych innych informacji na temat samej gry. Ba, równie niewiele wiemy na temat przyczyn skasowania projektu – oprócz tego, że zajmować miało się nim przez trzy lata ponad stu pracowników NetEase. Co więc stało się po skasowaniu?

GramTV przedstawia:

Część z osób miała otrzymać szansę przeniesienia się na inne pozycje, ale wielu musiało po prostu pożegnać się ze swoją pracą. Dziennikarze podają, że Blizzard oraz NetEase ostatecznie miały nie dojść do porozumienia w sprawie warunków finansowych. Oficjalnych komentarzy firm na razie jednak nie mamy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!