Need for Speed Unbound niczym roguelite? Ciekawa mechanika w grze

Maria Wawrzyniak
2022/10/24 17:45

Deweloperzy opublikowali dwa ciekawe artykuły dotyczące mechanik rozgrywki – jedna z nich przypomina gry roguelite.

Niedawno na łamach oficjalnej strony Electronic Arts opublikowano dwa artykuły (pierwszy oraz drugi) poświęcone mechanikom rozgrywki w grze Need for Speed Unbound. Dowiedzieliśmy się, że w trakcie jazdy będziemy budować tak zwany poziom obławy, który mocno przypomina mechanizm z gier roguelite. Dzięki temu gracze będą musieli już na początku oceniać, ile tak właściwie są w stanie zaryzykować.

Poziom obławy w Need for Speed Unbound

Ścigając się i wygrywając wyścigi, zwiększasz swój poziom obławy. Im więcej wygrywasz, tym poziom ten bardziej rośnie. Im wyższy jest zaś poziom obławy, tym bardziej zajadła staje się elita Lakeshore – policja stosuje wtedy agresywniejszą taktykę, działa wydajniej i korzysta z lepszych zasobów, mając przed sobą tylko jeden cel: załatwić cię. Poziom obławy z wyścigów dziennych przechodzi również do tych nocnych, co zwiększa ryzyko, ale też podbija stawkę nagród. Jeśli dasz się złapać przed zdeponowaniem gotówki w kryjówce, zostaniesz bez grosza przy duszy – a z pustym portfelem nie dostaniesz się do kwalifikacji.

Budowanie tak zwanego poziomu obławy podczas grania umożliwi odblokowanie coraz bardziej dochodowych wyzwań, aczkolwiek sprawi jednocześnie, że pościgi policyjne będą coraz bardziej natarczywe. Jeżeli ostatecznie zostaniemy złapani, stracimy wówczas wszystkie pieniądze – i choć powrót do kryjówki pozwoli zachować zarobek, tak sprawi, iż poziom obławy zostanie wyzerowany. Oprócz tego czas w świecie gry zostanie przewinięty do przodu o pół doby (dzień zmieni się w noc lub odwrotnie).

Momentem kulminacyjnym będzie wyścig Grand:

Aby dostać się do Granda, musisz wygrać trwające trzy tygodnie kwalifikacje. Od niedzieli do piątku możesz deponować gotówkę, a zwieńczeniem każdego tygodnia jest duży trzyetapowy wyścig kwalifikacyjny odbywający się w sobotę. Aby wziąć w nim udział, musisz zapłacić spore wpisowe i mieć w swojej kolekcji auto, które nadąży za samochodami rywali. Wyścigi kwalifikacyjne mają charakter eliminacji, co oznacza, że jeśli nie zajmiesz wysokiej pozycji – wypadasz z gry. Jeśli chcesz się zakwalifikować do następnego tygodnia, musisz wygrać ostatni wyścig kwalifikacyjny.

Zwycięstwo w kwalifikacjach to nic łatwego. Trzeba mieć nerwy ze stali, aby szaleć po ulicach Lakeshore. Wygraj, a otrzymasz gotówkę i unikatowy legendarny samochód – superszybką furę z wyjątkowym nadwoziem i niestandardowym winylem. Powtórz ten wyczyn jeszcze dwa razy, a dostaniesz się do Granda.

Grand to takie kwalifikacje na sterydach – z małą różnicą. Musisz zapłacić niemałe wpisowe i mieć cztery samochody różnej klasy osiągów, aby wziąć udział w serii czterech różnych wyścigów. Gdy wygrasz Granda, otrzymasz kupę szmalu (okrągły milion dolarów!).

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy na koniec, że Need for Speed Unbound ma zadebiutować na rynku 2 grudnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
1
Aspiryna10
Gramowicz
24/10/2022 20:48

Żal patrzeć na to g****o dla pięciolatków.