Najlepsza parodia Gwiezdnych wojen powraca. Powstają Kosmiczne jaja 2

Radosław Krajewski
2024/06/19 09:40
0
0

Po prawie czterdziestu latach powstanie nowa parodia Gwiezdnych wojen i innych kosmicznych blockbusterów.

Dawno, dawno temu, w nie tak znowu odległych czasach Mel Brooks, twórca takich filmów, jak Płonące siodła, Historia świata, czy Robin Hood: Faceci w rajtuzach, nakręcił produkcję, będącą parodią Gwiezdnych wojen. Kosmiczne jaja nie stały się kasowym przebojem, ale za sprawą telewizji i kaset VHS zostały prawdziwym klasykiem i protoplastą dla takich tytułów, jak Straszny film, czy Poznaj moich Spartan. Najwyraźniej Brooks tęskni za swoim wielkim hitem i właśnie ogłoszono, że Amazon MGM Studios pracuje nad kontynuacją, która ponownie wyśmieje Gwiezdne wojny.

Kosmiczne jaja
Kosmiczne jaja

Kosmiczne jaja 2 – Josh Gad pracuje nad kontynuacją parodii Gwiezdnych wojen

Kosmiczne jaja 2 znajdują się na wczesnym etapie produkcji. Obecnie nie są znane żadne szczegóły fabuły. Amazon odmówił komentarza w sprawie produkcji filmu.

GramTV przedstawia:

Główną gwiazdą Kosmicznych jaj będzie Josh Gad. Aktora możecie kojarzyć z takich filmów, jak Morderstwo w Orient Expressie, Piękna i bestia, czy serialu Avenue 5, a przede wszystkim jako oryginalny głos Olafa z Krainy Lodu. Gad będzie również producentem wraz z Melem Brooksem. Josh Greenbaum stanie za kamerą, a scenariusz napisali Benji Sanita, Dana Hernandez i Gad. Producentem wykonawczym został Kevin Salter. Wspomniani scenarzyści pracowali wcześniej nad Pokémon Detektyw Pikachu, Rodzina Addamsów 2, Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos, a także LEGO Star Wars: Rebuild the Galaxy, które wkrótce będzie miało swoją premierę.

Oryginalne Kosmiczne jaja zadebiutowały w kinach w 1987 roku. Film o budżecie ponad 22 mln dolarów nie przyciągnął widzów, zarabiając jedynie 38,1 mln dolarów w Ameryce. Produkcja cieszyła się jednak ogromnym zainteresowaniem, gdy zadebiutowała na rynku domowym. W 2008 roku zadebiutował animowany serial Spaceballs: The Animated Series, który doczekał się trzynastu odcinków. Produkcja wyśmiewała nie tylko Gwiezdne wojny, ale także Jurassic Park, Harry’ego Pottera, a nawet serię Grand Theft Auto.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!