Multiwersum zagrożeniem dla Marvela? Reżyser Avengersów zaniepokojony nowym trendem

Radosław Krajewski
2022/02/25 16:30

Joe Russo nie jest pewny, czy multiwersum to najlepsze, co może przydarzyć się w kolejnych latach MCU.

Do niedawna multiwersum było jedynie ciekawostką i zapowiedzią wielkich zmian w kinie superbohaterskim. Marvel jako pierwszy zaprezentował skutki alternatywnych światów, najpierw w serialu Loki, a pod koniec zeszłego roku w Spider-Man: Bez drogi do domu. Prawdziwy pokaz możliwości zobaczymy dopiero w Doktor Strange w multiwersum obłędu, który w ubiegłym tygodniu otrzymał nowy zwiastun. Również DC Comics mocno stawia na wieloświaty, który zostanie wprowadzony w tegorocznym widowisku o Flashu. Nowym trendem w superbohaterskim kinie zaniepokojony jest Joe Russo, reżyser Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry, który uważa, że widzowie szybko zmęczą się tą konwencją.Multiwersum zagrożeniem dla Marvela? Reżyser Avengersów zaniepokojony nowym trendemReżyser wskazuje, że popularność multiwersum sprawi, że motyw szybko zostanie wyczerpany przez MCU, DC Comics oraz inne serie. Podaje przykład z lodami, których smak jest zawsze taki smak i różnią się wyłącznie dodatkami. Jego zdaniem nawet najwięksi entuzjaści wcześniej czy później chcieliby spróbować również innych smaków lodów. Russo ma jednak nadzieję, że utalentowani twórcy wykażą się kreatywnością i nie pozwolą widzom oglądać w kółko tego samego.

Cel firmy brzmi: Czy lubisz lody czekoladowe? To masz lody czekoladowe z posypką, a oto lody czekoladowe z krówką. Ich zadaniem jest zarabianie pieniędzy. Zadaniem twórcy jest powiedzieć: Cóż, cholera, nie wiem, czy chcę to oglądać. Za dużo jednej rzeczy jest złe, ale myślę, że mamy wystarczająco dużo twórców i innowatorów, którzy potrafią sprawić niespodzianki. Tylko nie oczekuj, że korporacje cię zaskoczą.

GramTV przedstawia:

Za Doktor Strange w multiwersum obłędu odpowiada Sam Raimi, reżyser pierwszej filmowej trylogii o Spider-Manie. W obsadzie znaleźli się: Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez oraz Bruce Campbell. Film zadebiutuje w kinach 6 maja 2022 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!