Mulan, Star Wars The Bad Batch, Dziedzictwo Jowisza. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/05/02 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Mulan, Star Wars The Bad Batch, Dziedzictwo Jowisza. Co obejrzeć w tym tygodniu?Jeszcze tylko cztery tygodnie i ponownie będziemy mogli wybrać się do kina. Na całe szczęście platformy streamingowe zadbają o to, aby ten czas szybko nam minął przy nowościach. Już na początku maja czeka na nas kilka świetnych premier, w tym superbohaterskie Dziedzictwo Jowisza od Netflixa oraz nowy animowany serial ze świata Gwiezdnych wojen. Nie zabraknie również głośnych tytułów, w tym Mulan oraz spin-offu Szybkich i wściekłych. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Star Wars: The Bad Batch - 4 maja (Disney+)

Pierwszy animowany oryginalny serial ze świata Gwiezdnych wojen dla Disney+. Bohaterami Star Wars: The Bad Batch jest tytułowa grupa, znana również pod nazwą Clone Force 99, złożona z elitarnych i eksperymentalnych klonów-komandosów. Członkowie Bad Batch różnią się genetycznie od swoich braci z Armii Klonów, mając wyjątkowe umiejętności pozwalające na skuteczniejszą i efektywniejszą walkę. Będą oni musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości po zakończeniu wojen klonów, podejmując niebezpieczne misje jako najemnicy, starając się utrzymać na powierzchni i odnaleźć nowy cel.

Dziedzictwo Jowisza - 7 maja (Netflix)

Netflix rozszerza swoją ofertę o kolejny superbohaterski serial. Dziedzictwo Jowisza opowie historię pierwszego pokolenia superbohaterów na świecie, które otrzymało swoje moce w latach 30. XX wieku i od tamtej pory chronią planetę. W dzisiejszych czasach postacie takie, jak Sheldon Sampson, oczekują od swoich dzieci kontynuacji swojego dziedzictwa. Ale podczas gdy młodzi superbohaterowie chcą udowodnić swoją wartość, rośnie napięcie, gdy muszą zapracować na zaufanie opinii publicznej, co nie należy do łatwego zadania, gdy żyje się w cieniu legendy uwielbianych przez wszystkich rodziców oraz przy ich wysokich standardach.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Mulan - 9 maja (HBO GO)

GramTV przedstawia:

Aktorski remake słynnej animacji Disneya, który przyniósł Disneyowi dwie nominacje do Oscara. Nowa wersja, w odróżnieniu od Króla Lwa czy Księgi dżungli, zawiera wiele zmian względem pierwowzoru. Trzon historii pozostał jednak taki sam i nadal film ożywia chińską legendę o dzielnej wojowniczce, która odpiera ataki Mongołów, ratując cesarza. Idealny seans dla całej rodziny.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw - 5 maja (Netflix)

Tę dwójkę poznaliśmy już w Szybkich i wściekłych, ale że szybko stali się ulubieńcami fanów, twórcy podjęli decyzję o stworzeniu pierwszego w historii serii spin-offu. W Hobbs i Shaw poznajemy kolejne losy dwójki tytułowych bohaterów, którzy nieoczekiwanie muszą ze sobą współpracować, aby powstrzymać groźnego przeciwnika. Tona świetnego humoru, wysokooktanowej akcji i zaskakujących występów gościnnych. Świetnie sprawdzi się jako wstęp przed czerwcową premierą dziewiątej części Szybkich i wściekłych.

Potwór - 7 maja (Netflix)

Film był pokazywany na festiwalu w Sundance jeszcze w 2018 roku. Produkcja długo nie mogła znaleźć dystrybutora, ale pomocną dłoń podał Netflix, wykupując prawa do obrazu. Już wkrótce przekonamy się, czy film zasłużył na tak długie oczekiwanie na światowy debiut. Potwór opowiada historię Steve’a Harmona, siedemnastoletniego prymusa z elitarnej szkoły średniej, który zostaje oskarżony o morderstwo, za co grozi mu dożywocie. Tak zaczyna się dramatyczna batalia sądowa, która zaważy na losach tego bystrego i lubianego ucznia z Harlemu.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Ucieczka z Alcatraz - 3 maja (HBO GO)
  • Late Night - 7 maja (Netflix)
  • Droga do szczęścia - 7 maja (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!