Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Aktualizacja Minecrafta może całkowicie zablokować multiplayer dla zbanowanych

Maria Wawrzyniak
2022/06/24 17:40

Nadchodząca aktualizacja sprawi, że zbanowane osoby utracą możliwość gry w trybie multiplayer – w tym nawet na prywatnych serwerach.

W sieci pojawiła się (podajemy za serwisem Games Radar) pełna lista zmian, które zostaną wprowadzone do gry Minecraft razem z aktualizacją z numerem 1.19.1. Oprócz tego, że mamy oczywiście do czynienia z poprawkami oraz naprawą wielu błędów, w zestawieniu pojawił się dość kontrowersyjny punkt, który nie spodobał się wielu graczom – dotyczy on bowiem nowych zasadach obejmujących bany, jakie gracze mogą otrzymać od moderacji. Okazuje się, że po udostępnieniu i zainstalowaniu aktualizacji zbanowani użytkownicy całkowicie utracą możliwość grania w trybie multiplayer – zostaną jedynie z singleplayer.

Aktualizacja Minecrafta może całkowicie zablokować multiplayer dla zbanowanych

Po stwierdzeniu naruszenia Standardów Społeczności przez użytkownika serwera taka osoba dostaje bana nie tylko tam, gdzie zrobiła coś nie tak, ale również na wszystkich innych serwerach – tyczy się to zarówno Minecraft Realms, jak i serwerów prywatnych. Społeczności szczególnie nie spodobała się druga zasada. Wiele osób pyta się, czy w takim razie prywatne serwery są rzeczywiście prywatne. Są również tacy, którzy mają nadzieję, iż właściciele prywatnych serwerów wciąż będą mogli decydować o losie graczy, którzy z tych serwerów korzystają. Aktualizacja ma zostać udostępniona 28 czerwca.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
24/06/2022 20:47

Raportów codziennie będzie napływać tysiące, a może i dziesiątki tysięcy i w nich zawarte będą wypowiedzi wyrwane z kontekstu bądź przyjacielskie obrażanie dwóch graczy. Wszystko to można zgłosić, a dociekać raczej w Mojangu nie będą jak było naprawdę. Dla mnie nie pojętym jest jak można było wpaść na system raportowania w grze, który nawet z prywatnych serwerów na kilka osób będzie zgłoszenia wysyłać do Mojangu, a nie do administratorów i moderatorów serwera. Po za tym z tego co się orientuję takowy ban ma objąć całe konto, a więc i inne produkcje w uniwersum Minecrafta. Nie są to najlepsze wieści bo ostatecznie chłodno przyjętej aktualizacji 1.19, która dodała niewiele, a przy tym rzeczy zapowiedziane jako zawartość poprzednich aktualizacji.