Mojang ułatwia beta-testowanie gry Minecraft. Ujawniono specjalną aplikację

Maria Wawrzyniak
2022/03/24 07:00

Przedstawiciele studia Mojang oficjalnie zaprezentowali aplikację Minecraft Preview, która ma znacząco ułatwić testowanie wczesnych wersji sandboksowej produkcji.

Jeszcze do niedawna do przedpremierowego sprawdzania nowych aktualizacji do gry Minecraft (czyli do Minecraft: Bedrock Edition, znanej na komputerach osobistych pod nazwą Minecraft: Windows 10 Edition) gracze musieli pobrać aplikację Xbox Insider Hub i przełączyć produkcję w specjalny tryb beta-testów.

Jeżeli natomiast chcielibyśmy opuścić wspomniany tryb i wrócić do normalnej rozgrywki, konieczna jest reinstalacja gry. Ba, często zdarzało się, że światy zwiedzane w ramach beta-testowania nie działały później poprawnie, przez co trzeba było polegać na kopiach zapasowych światów. Krótko mówiąc: proces nie należał ani do najłatwiejszych, ani tym bardziej najprzyjemniejszych. Teraz jest to już czas przeszłyMojang ułatwia beta-testowanie gry Minecraft. Ujawniono specjalną aplikacjęNo, przynajmniej dla użytkowników komputerów osobistych z systemami operacyjnymi Windows 10 oraz Windows 11, konsol Xbox oraz urządzeń mobilnych z systemem iOS. Dlaczego? Przedstawiciele studia Mojang oficjalnie zaprezentowali zupełnie nową, osobną aplikację o nazwie Minecraft Preview, która znacząco ułatwi beta-testowanie popularnego sandboksa. Aplikacja pozwala sprawdzać niewypuszczone aktualizacje do Minecraft: Bedrock Edition – jest dostępna zarówno dla posiadaczy wspomnianej edycji, jak i dla subskrybentów Xbox Game Pass. Na urządzeniach mobilnych z systemem iOS musimy posiadać jeszcze aplikację TestFlight (szczegóły znajdziecie pod tym adresem), zaś na konsolach Xbox należy dokonać rejestracji w Xbox Insider Hub. W przyszłości Minecraft Preview ma pojawić się na kolejnych platformach.

GramTV przedstawia:

Na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami możemy przeczytać, że na konsolach Xbox po uruchomieniu aplikacji Minecraft Preview otrzymamy możliwość skopiowania światów ze standardowej wersji gry, zaś zmiany, które w nich dokonamy w Minecraft Preview nie zostaną przeniesione do pierwotnych wersji w Minecraft: Bedrock Edition. Użytkownicy systemu operacyjnego Windows muszą na razie zadowolić się tworzeniem zupełnie nowych światów w aplikacji lub ręcznym kopiowaniem plików z Windows 10 Edition.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że w Minecraft Preview nie znajdziemy osiągnięć, wieloosobowej rozgrywki cross-platformowej, polecanych serwerów oraz Minecraft Realms, a także rynku w grze. I choć na razie opcja beta-testowania wciąż jest dostępna w Bedrock Edition, w ciągu następnych miesięcy Mojang zamierza całkowicie zastąpić ją nową aplikacją, która ma w przyszłości pojawić się również na pasku bocznym Minecraft Launchera. Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!