Minecraft z aktualizacją 1.20 – nowości i przybliżona data premiery. Mob Vote

Wincenty Wawrzyniak
2022/10/18 13:30
0
0

Deweloperzy ujawnili szczegóły aktualizacji 1.20 – poznaliśmy część nowości, które trafią do gry wraz z patchem. Wiemy także, kiedy to się stanie, oraz kto wygrał Mob Vote 2022.

W minioną sobotę odbyła się tegoroczna edycja wydarzenia Minecraft Live. Oprócz ogłoszenia wyników Minecraft Mob Vote 2022 poznaliśmy także szczegóły dotyczące aktualizacji z numerem 1.20. Dzień wcześniej przeprowadzono niezbędne głosowania mające wyłonić moba, który trafi do gry. Społeczność mogła wybierać pomiędzy starożytnym roślinożercą Snifferem, ożywionym Tuff Golemem oraz lubiącym zabawę w chowanego w podziemiach Rascalem. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze szczegóły.

Minecraft Live 2022 – wyniki Mob Vote

Społeczność gry Minecraft wybrała ostatecznie pierwszego z wyżej wymienionych stworków. Sniffer zdobył ponad połowę wszystkich głosów; na drugim miejscu znalazł się Rascal, zaś na trzecim uplasował się Tuff Golem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowy mob nie pojawi się w świecie gry w taki sposób, w jaki pojawiła się większość z nich. Gracze będą musieli odnaleźć jego jajo w oceanicznych ruinach i dopilnować, aby się wykluło. Kiedy Sniffer stanie się dorosły, zacznie eksplorować poszczególne lokacje i szukać nasion rzadkich roślin ozdobnych, które następnie wykopie i dostarczy graczowi.

Minecraft Live 2022 – aktualizacja 1.20

Kolejną bardzo ważną kwestią jest oczywiście aktualizacja gry z numerem 1.20. Jak nietrudno się domyślić, społeczność ma nadzieję, że wspomniany Sniffer pojawi się w produkcji wraz z następną większą aktualizacją po patchu z numerem 1.20 (warto jednak zaznaczyć, że Allay, czyli zwycięzca zeszłorocznego głosowania na nowego moba, musiał czekać aż dwie łatki). Trochę sobie jednak poczekamy, ponieważ premiera aktualizacji 1.20 została zaplanowana na bliżej nieokreślony termin w przyszłym roku – według nieoficjalnych plotek ma to nastąpić na samym początku: w styczniu.

GramTV przedstawia:

Nowości, których możecie się spodziewać w aktualizacji, zostały zaprezentowane na powyższym filmiku. Prawdopodobnie jedną z najciekawszych będą wielbłądy mogące nieść na swoim grzbiecie dwójkę graczy. Oprócz tego w grze pojawią się bambusowe bloki, z których zbudujemy między innymi tratwę, a także rzeźbione półki na książki. Steve i Alex otrzymają z kolei nowe skórki: Sunny, Kai, Makena, Alex, Zuri, Efe, Ari oraz Noor. Na oficjalnym Twitterze produkcji dowiedzieliśmy się, że już za kilka dni mamy otrzymać informacje o becie, czyli snapshocie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!