Czy Scalebound wróci do żywych? Niestety Phil Spencer nie ma dobrych wieści

Mikołaj Ciesielski
2022/09/20 10:50

Szef marki Xbox postanowił wypowiedzieć się na temat skasowanego projektu PlatinumGames.

Czy Scalebound wróci do żywych? Niestety Phil Spencer nie ma dobrych wieści

W listopadzie ubiegłego roku Hideki Kamiya – projektant i reżyser w PlatinumGames – przeprosił graczy za skasowanie Scalebound i przyznał, że wspomniany projekt przerósł twórców. Kilka miesięcy temu, w lutym, deweloper zwrócił się do Phila Spencera – szefa marki Xbox – z prośbą o przeprowadzenie rozmów w celu wskrzeszenia wspomnianej produkcji. Przedstawiciel Microsoftu postanowił natomiast wypowiedzieć się na temat Scalebound w jednym z ostatnich wywiadów.

Microsoft nie ma obecnie planów dotyczących Scalebound

Podczas rozmowy z redakcją Game Watch (dzięki VGC) szef marki Xbox został zapytany o potencjalne wznowienie prac nad Scalebound. Niestety Phil Spencer nie ma dobrych wieści dla graczy, którzy wciąż mają nadzieję, że PlatinumGames otrzyma możliwość dokończenia anulowanego projektu. Przedstawiciel Microsoftu poinformował bowiem, że amerykańska firma nie ma obecnie „nic do powiedzenia” na temat wspomnianej produkcji.

Wygląda więc na to, że prośba deweloperów z PlatinumGames nie przyniosła oczekiwanych skutków, a Microsoft nie zamierza wracać do anulowanej produkcji.

Na koniec warto przypomnieć, że już 28 października fani PlatinumGames będą mieli okazję zapoznać się z nową produkcją wspomnianego studia. Mowa tutaj oczywiście o grze Bayonetta 3, która zmierza wyłącznie na konsole Nintendo Switch. Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia 8-minutowego materiału wideo, który pozwala sprawdzić, jak nadchodząca odsłona przygód czarnowłosej wiedźmy prezentuje się w akcji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
20/09/2022 11:41

Dziwna decyzja tym bardziej, że gracze ostatnio głośno mówią jak to Microsoftowi brakuje exclusivów. No chyba że mają inną strategie, może jednak zablokują pewne gry (np. Bethesdy) dla użytkowników Sony, wbrew temu co obiecywali...