Microsoft może przywrócić klasyczne funkcje Paska zadań w Windows 11

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/25 17:00
0
0

Uczestnicy programu Windows Insider otrzymali możliwość przetestowania popularnych funkcji Paska zadań, które mogą pojawić się w stabilnej wersji Windows 11.

Jak podaje serwis Windows Central, w przyszłości użytkownicy Windowsa 11 mogą otrzymać klasyczne funkcje Paska zadań (Taskbar), które były obecne w poprzednich edycjach systemu operacyjnego. Nie wiemy jednak, kiedy potencjalnie mogłoby się to stać; na razie stare-nowe możliwości zostały udostępnione użytkownikom programu Windows Insider.

Microsoft może przywrócić klasyczne funkcje Paska zadań w Windows 11

Taskbar w końcu znów normalny w Windows 11?

Choć nie jest to oczywiście żadne potwierdzenie, iż funkcje Paska zadań pojawią się w stabilnej wersji Windowsa 11, tak warto zwrócić uwagę na fakt, że Microsoft zdecydował się je przetestować. Mowa bowiem o możliwości włączenia etykiet aplikacji dla otwartych okienek oraz możliwość nieskracania ich poprzez łączenie (gdy mamy nieszczególnie dużo miejsca). Funkcje zostały zaprezentowane na poniższym materiale użytkownika Albacore na Twitterze.

Wczytywanie ramki mediów.

Redakcja portalu Windows Central wspomina, że oprócz tego gigant z Redmond zdecydował się przywrócić m.in. opcję włączenia Menedżera zadań (Task Manager) poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dowolne miejsce na Pasku Zadań.

GramTV przedstawia:

Powyższa wiadomość może okazać się bardzo cenna dla wszystkich, którzy prosili Microsoft o przywrócenie wspomnianych funkcji Paska zadań. Pozostaje mieć nadzieję, że testy nie zostały zorganizowane bez powodu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!