Gracz wygrał dożywotni abonament Xbox Game Pass, ale ostatecznie odmówił nagrody

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/18 22:00
0
0

Jeden ze zwycięzców Microsoft Rewards wygrał dożywotni abonament Xbox Game Pass Ultimate. Ostatecznie zdecydował się jednak zrezygnować z nagrody.

Jakiś czas temu społeczność graczy była świadkami dość niecodziennego wydarzenia. Jeden ze zwycięzców programu Microsoft Rewards zdobył w ten sposób dożywotni abonament Xbox Game Pass w wersji Ultimate. Szybko jednak okazało się, że z tego typu nagrodą mogą być spore problemy, a ostatecznie zwycięzca – użytkownik forum Reddit o pseudonimie Elvite – poinformował na wspomnianym portalu społecznościowym, że zrezygnował z odebrania nagrody. Dlaczego? Wszystko przez podatki.

Gracz wygrał dożywotni abonament Xbox Game Pass, ale ostatecznie odmówił nagrody

Dożywotni abonament Xbox Game Pass wcale nie jest dożywotni

Wspomniana nagroda – podobnie jak zresztą wiele innych – podlega opodatkowaniu. Co więcej, w przypadku obywatela Stanów Zjednoczonych podatek odprowadza sam zwycięzca, podczas gdy w Polsce musiałby o to zadbać organizator konkursu (a więc w tym przypadku Microsoft).

Zwycięzca poinformował w swoim wpisie na forum Reddit, że jeżeli zdecydowałby się przyjąć nagrodę, wówczas naliczono by mu dodatkowy dochód za 2023 rok w wysokości 7300 dolarów (ponad 30 tysięcy złotych). Wówczas musiałby zwrócić urzędowi skarbowemu dodatkowe 1752 dolarów (około 7300 złotych) z tytułu podatku federalnego.

GramTV przedstawia:

Z ostatecznych obliczeń wynika więc, że nagroda Microsoft Rewards byłaby dla zwycięzcy opłacalna dopiero po upływie 10 lat, ponieważ na tyle lat mógłby opłacić abonament za 1752 dolarów.

Jak nietrudno się domyślić, w komentarzach pod wpisem użytkownika zawrzało, a wielu członków społeczności dziękuje za wyjaśnienie sytuacji i tym samym przestrogę.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!