Obudowa dla komputera i akwarium w jednym? Metalfish prezentuje nowy produkt

Maria Wawrzyniak
2022/08/05 15:30

Metalfish zaprezentowało swój nowy produkt – to obudowa dla komputera połączona z akwarium dla ryb, przeznaczona dla graczy oraz akwarystów.

Jeśli interesujecie się zarówno grami, jak i akwarystyką, Metalfish ma dla Was idealne (no, powiedzmy) rozwiązanie. Firma przedstawiła bowiem swój nowy produkt w postaci obudowy komputerowej połączonej z akwarium. Zdaniem producenta obudowa ma zapewnić dodatkowy relaks w trakcie grania.

Metalfish

Obudowa komputerowa i akwarium w jednym

Y2 Fish Tank Chassis łączy, jak już wspomnieliśmy obudowę komputerową z akwarium. W praktyce są to właśnie połączone ze sobą dwa osobne elementy, czyli akwarium oraz standardowa obudowa – można je bowiem rozłączyć. Do gamingowego akwarium zostało dołączone oddzielne oświetlenie RGB sterowane za pomocą dołączonego pilota lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Oczywiście, nie zapomniano o rybach, ponieważ do akwarium dodano urządzenie pełniące funkcję filtra oraz natleniacza, które podłączamy do portu USB. Nad akwarium znajdziemy z kolei listwę LED.

Jeśli chodzi o specyfikację, obudowa wraz z akwarium ma łącznie 370 milimetrów długości, 250 milimetrów szerokości i 290 milimetrów wysokości. Jak oszacowali dziennikarze serwisu Tom’s Hardware, razem ma to dać około 27 litrów pojemności, z kolei samo akwarium powinno mieć około 13 litrów pojemności. Waga podana przez Metalfish wynosi 6,6 kilogramów, z czego aż 4 kilogramy to sama obudowa.

Metalfish

GramTV przedstawia:

Obudowa obsługuje płyty główne w formacie micro-ATX oraz Mini-ITX do rozmiaru 245 na 220 milimetrów. W środku przygotowano miejsce na jeden nośnik 2,5 cala, maksymalna wysokość chłodzenia procesora to 90 milimetrów, a zalecana długość karty graficznej to 200 milimetrów. Do tego dochodzą też dwa porty USB 3.0. Wszystkie podzespoły można wygodnie wysunąć. Y2 Fish Tank Chassis zostało wycenione w Chinach na 75 dolarów, czyli około 348 złotych. Trzeba przyznać, że pomysł ciekawy – pytanie tylko, czy rozsądny.

Komentarze
1
Greku91
Gramowicz
05/08/2022 21:28

Pasjonuję się jednym i drugim... Absolutnie bym tego nie łączył. W akwarium żyją żywe stworzenia które wymagają konkretnych warunków, między innymi stałej temperatury, grając na PC wbudowanym na spodzie akwarium na pewno mielibyśmy duży wpływ na podnoszenie się temperatury, druga sprawa to wibracje od wentylatorów które stresowałyby zwierzęta.

Druga sprawa jest taka, że przy akwarium przynajmniej raz w miesiącu trzeba ingerować poprzez czyszczenie, czy podmianki wody, nie unikniemy mokrych rąk i chlapania wodą która zagraża naszemu PC.

Zdecydowanie jeden z głupszych pomysłów jaki widziałem.