Luca, Spirala: Nowy rozdział serii Piła, Ojcostwo. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/06/13 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Luca, Spirala: Nowy rozdział serii Piła, Ojcostwo. Co obejrzeć w tym tygodniu?Nadchodzi najlepszy kinowy weekend tego miesiąca. Na najbliższy piątek zaplanowanych jest kilka premier, zarówno wyczekiwanych amerykańskich produkcji, jak Luca, Spirala: Nowy rozdział serii Piła, Minari czy Małe rzeczy, jak również kilka polskich propozycji, które ucieszą fanów rodzimych komedii. Tym razem gorzej prezentuje się oferta serwisów streamingowych, którzy nie przyszykowali dla swoich subskrybentów zbyt wielu nowości. Najciekawsze z nich to drugi sezon horroru Black Summer oraz film Ojcostwo z Kevinem Hartem. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Black Summer (Sezon 2) - 17 czerwca (Netflix)

Black Summer to spin-off popularnego swego czasu pastiszu seriali o zombie – Z Nation. Pierwszy sezon opowiadał o początkach apokalipsy, w której grupa bohaterów próbuje przedostać się do wojskowej strefy bezpieczeństwa. Niespodziewanie serial powraca z drugim sezonem, który przeniesie nas na mroźną północ. Zombie i śnieg? Takiego połączenia jeszcze nie było.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Luca - 18 czerwca (kino)

Tegoroczna produkcja Pixara wydaje się najlepszą propozycją na tegoroczne lato. Wraz z bohaterami odwiedzimy słoneczną włoską Riwierą, która pozwoli nam zatęsknić za wakacjami. Luca opowie historię wakacyjnej przygody pewnego młodego chłopca, który spędza lato na Riwierze Włoskiej. Czas spędza na jedzeniu lodów, makaronów i niekończących się przejażdżkach na skuterze. Luca dzieli te przeżycia wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, ale beztroskiej zabawie zagraża głęboko skrywany sekret. Chłopiec jest potworem pochodzącym z morskich głębin.

Spirala: Nowy rozdział serii Piła - 18 czerwca (kino)

Kolejna odsłona serii Piła, za którą odpowiadają zarówno starzy twórcy, jak i nowi, w tym Chris Rock, który zagrał jedną z ról. W nowym otwarciu dla serii poznamy historię detektywa Ezekiela „Zeke’a” Banksa, który od lat pozostaje w cieniu swojego słynnego ojca, weterana wydziału zabójstw. Wraz z nowym partnerem prowadzą śledztwo w sprawie niezwykle sadystycznych morderstw, które łudzącą przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Zeke przekonany jest, że jego śledztwo podąża właściwymi torami, ale nie zdaje sobie sprawy, że z każdym kolejnym krokiem daje się wciągnąć w wyszukaną grę z mordercą. W szalonym umyśle przestępcy narodził się okrutny plan, na który nie są gotowi nawet najprzebieglejsi policjanci.

Małe rzeczy - 18 czerwca (kino)

John Lee Hancock, reżyser filmów Wielki Mike. The Blind Side i Ratując pana Banksa, porzucił biografie wielkich postaci, aby nakręcić mroczny thriller. W Małych rzeczach poznajemy historię Joe „Deke” Deacona, zastępcy szeryfa z niewielkiego hrabstwa z Kalifornii, który zostaje wysłany do Los Angeles z zadaniem zebrania dowodów rzeczowych w pewnej sprawie. Na miejscu dowiaduje się, że poszukiwany jest seryjny morderca, który niedawno porwał nastoletnią dziewczynę. Deke postanawia pomóc miejscowemu detektywowi Jimowi Basterowi w ujęciu sprawcy. Głównym podejrzanym staje się Albert Sparma, który pasuje do profilu. Baxter jednak nie wie, że dla Deke’a to osobista okazja, aby złapać nieuchwytnego mordercę sprzed lat.

GramTV przedstawia:

Piotruś Królik 2: Na gigancie - 18 czerwca (kino)

Piotruś Królik powraca po trzyletniej przerwie. W jego nowych przygodach futrzak o reputacji złośliwca musi poradzić sobie z nową sytuacją, w której Bea i Thomas stworzyli rodzinę. Piotruś nie potrafi zaakceptować nowej rodziny, dlatego wyrusza w świat. Szybko odkrywa, że jego natura pomaga mu przetrwać w obcym świecie. Bea, Thomas i reszta zwierzakowej ferajny próbują go odszukać. Piotruś musi zdecydować, czy woli żyć samotnie zgodnie ze swoją naturą, czy też postara się być lepszym królikiem, aby w zgodzie żyć ze swoją nową rodziną.

Minari - 18 czerwca (kino)

Wielki zwycięzca zeszłorocznej edycji Sundance, który namieszał w ostatnim sezonie nagród. Film zdobył również sześć nominacji do Oscara, którą zamienił na jedną statuetkę. Minari stało się ogromnym przebojem na całym świecie. Historia opowiada o Jakobie Yi, który podąża za amerykańskim snem. Wraz z rodziną przeprowadza się do Arkansas, gdzie postanawia stworzyć własną farmę, z której plony zaopatrywałyby okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie wierzą w sukces ojca i nie są zadowoleni z przenosin. Ich spokój zakłóca również nagłe pojawienie się babci, która nie potrafi odnaleźć wspólnego języka z 6-letnim Davidem, najmłodszym dzieckiem Jakoba.

Ci, którzy życzą mi śmierci - 18 czerwca (kino)

Taylor Sheridan dał się poznać nie tylko jako świetny scenarzysta, który napisał historię do dwóch części Sicario oraz Aż do piekła, ale również zdolnego reżysera. Jego Wind River. Na przeklętej ziemi był na tyle dobrą produkcją, że Sheridan otrzymał od Warner Bros. spory kredyt zaufania. Już wkrótce przekonamy się, czy była to właściwa decyzja. W Ci, którzy życzą mi śmierci opowiada o Hannah, strażaczce, która nie potrafi pogodzić się z tragiczną śmiercią trzech osób podczas jednej z akcji ratunkowych. Zostaje wysłana na wieżę, z której ma wypatrywać wszelkie zagrożenia. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka dwunastoletniego chłopca, który przeżył wypadek samochodowy. Ich tropem zaczynają podążać gangsterzy, którzy zabili ojca chłopaka. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której ważą się losy kilku osób.

Ojcostwo - 18 czerwca (Netflix)

Najnowszy film Paula Weitza, reżysera pierwszej części American Pie, Był sobie chłopiec i Poznaj naszą rodzinkę. W jego najnowszym filmie poznamy historię wdowca, który mierzy się z jednym z najtrudniejszych wyzwań świata – ojcostwem. W rolę głównego bohatera wciela się Kevin Hart, który osobiste przeżycia z rodzicielstwa przelał na swoją postać. Możemy więc spodziewać się ciepłego i wzruszającego kina.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Downton Abbey - 16 czerwca (Netflix)
  • Grzeczni chłopcy - 16 czerwca (Netflix)
  • Sweat - 18 czerwca (kino)
  • Ostatni Komers - 18 czerwca (kino)
  • W jak morderstwo - 18 czerwca (kino)
  • Katla (Sezon 1) - 17 czerwca (Netflix)
  • Szkoła dla elity (Sezon 4) - 18 czerwca (Netflix)
  • Bill i Ted ratują wszechświat - 20 czerwca (HBO GO)
  • Everest - 20 czerwca (HBO GO)
Komentarze
1
thefok
Gramowicz
15/06/2021 09:11

Pff, wszystko w kinach... Aż tęsknię za lockdownem, kiedy można było premiery jak człowiek z vod obejrzeć :/