Loki, Obecność 3: Na rozkaz diabła, Lupin. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/06/06 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Loki, Obecność 3: Na rozkaz diabła, Lupin. Co obejrzeć w tym tygodniu?Drugi tydzień czerwca zapowiada się niezwykle ekscytująco dla wszystkich widzów. Zarówno w kinie, jak i na platformach streamingowych pojawi się sporo nowości, których nie można przegapić. Najciekawszymi premierami tego tygodnia jest trzecia część Obecności, serial Loki opowiadające dalsze przygody słynnego antybohatera, drugi sezon Lupina, a także Doktor Sen, czyli kontynuacja Lśnienia i Włoskie wakacje z Liamem Neesonem. Sporo nowości czeka nas też na HBO GO oraz w Apple TV+. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Loki - 9 czerwca (Disney+)

W serialu poznamy kolejne losy Lokiego, który niedługo po tym, jak kradnie Tesserakt, zostaje wezwany przed Urzędem Wariancji Czasu (Time Variance Authority), biurokratyczną organizację, która istnieje poza czasem i przestrzenią. Nordycki bóg musi odpowiedzieć za swoje zbrodnie przeciwko osi czasu. Dostaje jednak wybór: zmierzyć się z rzeczywistością lub pomóc w złapaniu jeszcze większego zagrożenia.

Lupin: Część 2 - 11 czerwca (Netflix)

Bohaterem serialu jest Assane, pełen klasy złodziej, który podczas swoich kradzieży inspiruje się powieściami o przygodach Arsene’a Lupina. Pierwsza część opowiadał o jego prywatnej zemście przeciwko biznesmenowi Hubertowi Pellegrinemu, który przyczynił się do śmierci jego ojca. Nowe odcinki znów przyniosą nam pełne dramatów perypetie Assane’a, w których tym razem na szali stanie los jego syna.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Obecność 3: Na rozkaz diabła - 11 czerwca (kino)

Kolejna odsłona serii popularnych horrorów tym razem przedstawi historię przerażającego morderstwa i tajemniczych złych mocy. Sprawa wstrząsająca jest nawet dla doświadczonych badaczy spraw paranormalnych Eda i Lorraine Warrenów. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu zła, z którym nigdy wcześniej nie mieli do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu, w którym po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

Gdy sen nie nadchodzi - 9 czerwca (Netflix)

GramTV przedstawia:

Najnowszy dramat Netflixa, w którym czuć wyraźne inspiracje Cichym miejscem oraz Nie otwieraj oczu. W Gdy sen nie nadchodzi poznamy historię Jill, weteranki wojennej, którą dręczą demony przeszłości. Kobieta musi ochronić swoją córkę po niespodziewanym zdarzeniu, w którym na Ziemi przestają działać urządzenia elektryczne, a ludzie nie potrafią zasnąć. Świat zaczyna opanowywać chaos, a kluczem do powstrzymania dalszej katastrofy jest córka Jill. Była żołnierka musi bezpiecznie dotrzeć z córką do celu, ale nie będzie to prostym zadaniem.

Smok życzeń - 11 czerwca (Netflix)

Kolejna produkcja od Sony Pictures, którą Netflix odkupił od japońskiej firmy. Tym razem animacja przeniesie nas do Chin, w której poznamy ucznia pochodzącego z robotniczej rodziny, który ma wielkie marzenia, ale skromne fundusze nie pozwalają mu na ich realizację. Pomaga mu Long, wszechmocny, ale cyniczny smok, który potrafi spełnić każde życzenie. Razem wyruszają przez współczesny Szanghaj, aby odszukać dawno zaginioną przyjaciółkę Diny z dzieciństwa, Linę. W czasie podróży odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania. Bo kiedy możesz życzyć sobie wszystkiego, warto wiedzieć, co jest naprawdę ważne.

Doktor Sen - 10 czerwca (Netflix)

Kontynuacja Lśnienia od mistrza horroru – Mike’a Flanagana. Film opowiada historię dorosłego Dana Torrence’a, który spotyka na swej drodze dziewczynkę przejawiającą podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem Prawdziwy Węzeł, dowodzonej przez nikczemną Rose Kapelusz. Członkowie sekty polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować swoją nieśmiertelność. Doktor Sen pozwala nam po raz kolejny odwiedzić słynny hotel i poznać tamtą opowieść z zupełnie innej perspektywy.

Włoskie wakacje - 13 czerwca (HBO GO)

Idealna propozycja na wakacje. W filmie przenosimy się do malowniczej wioski w Toskanii, gdzie króluje lokalne wino i najcieplejsze słońce. Robert grany przez Liama Nessona oraz jego syn Jack odnawiają kontakt i wyruszają do podupadającej rodzinnej willi w Toskanii. Postanawiają wyremontować dom i sprzedać go z zyskiem, aby Jack spłacił swoje długi. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę i wrócić do swojego zwykłego życia w Londynie. Przed Robertem i Jackiem jednak sporo pracy przy naprawie i odnowieniu domu. Gdy prace remontowe zaczynają się opóźniać, pomagają im mieszkańcy pobliskiej wioski. Dla obu mężczyzn będzie to okazja, aby wyznać wzajemne żale skrywane od lat i przekonać się, że dawne miejsce ma w sobie magiczną moc.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Tom & Jerry - 11 czerwca (kino)
  • Na rauszu - 11 czerwca (kino)
  • Magnezja - 11 czerwca (kino)
  • Home Before Dark (Sezon 2) - 11 czerwca (Apple TV+)
  • Skater Girl - 11 czerwca (Netflix)
  • Bliźniak - 11 czerwca (Netflix)
  • Betty (Sezon 2) - 12 czerwca (HBO GO)
  • Sztuka samoobrony - 12 czerwca (Netflix)
  • Na skraju jutra - 13 czerwca (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!