Premiera gry Lies of P i mocny debiut na platformie Steam. Pierwsze recenzje

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/19 08:30
2
0

Doczekaliśmy się – na rynku zadebiutowała gra Lies of P, czyli mroczna adaptacja powieści Pinokio.

Lies of P oficjalnie zadebiutowało na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Co ciekawe, gra została nieco wcześniej udostępniona w Xbox Game Pass niż było to pierwotnie planowane, a według serwisu SteamDB deweloperzy dodali do niej – najprawdopodobniej w piątek 15 września (właśnie wtedy pojawiła się adnotacja w bazie) zabezpieczenia systemu antypirackiego Denuvo. Mimo tego gra zaliczyła dobry debiut na platformie Valve.

Premiera gry Lies of P i mocny debiut na platformie Steam. Pierwsze recenzje

Premiera gry Lies of P – czy warto zagrać?

Jeśli chodzi o recenzje, Lies of P może pochwalić się wysoką średnią 81/100 w serwisie Metacritic (wersja na PS5). Choć wielu recenzentów zgadza się ze stwierdzeniem, iż produkcja nie wynalazła koła na nowo, jeśli chodzi o gatunek gier soulslike, tak według niektórych jest to najlepszy soulslike spoza znanego studia FromSoftware.

Chwalona jest nie tylko oprawa wizualna – aczkolwiek tutaj trzeba zaznaczyć, że naprawdę potrafi zachwycić dbałością o szczegóły i projektami lokacji oraz przeciwników – ale również oprawa dźwiękowa i całkiem ciekawa fabuła.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
19/09/2023 18:39

Gra wygląda jak gorszy klon Bloodborne'a... do tego absolutnie niczym się wyróżnia na tle tego typu gier.

Kafar
Gramowicz
19/09/2023 08:51

Wielką wadą gry jest brak coopa. On na prawdę w grach soulsowych sprawia wielu graczom duzo frajdy, że komuś mogą pomóc lub ktoś im pomoże. Mi tego cholernie brakuje. Nawet tych śladów śmierci, przez to mam wrażenie że gra jest pusta. W lies of p gram od wczoraj ale tak bez jakiejś pasji. Świetny klimat to nie wszystko.