Polski serial fantasy Krakowskie potwory na Netflix. Pierwsze szczegóły

Maria Wawrzyniak
2022/01/02 17:30
0
0

Na platformie streamingowej Netflix w bieżącym roku pojawi się polski serial pod tytułem Krakowskie potwory. Co już wiemy?

W pierwszym kwartale bieżącego roku na platformie streamingowej Netflix pojawi się polski serial pod tytułem Krakowskie potwory. Z informacji, które pojawiły się w internecie, wiemy już, że produkcja należy do gatunku fantasy i akcja zostanie osadzona w świecie mitologii słowiańskiej – konkretnie w tytułowym Krakowie, czyli stolicy Małopolski. Za reżyserię odpowiadają Katarzyna Adamik oraz Olga Chajdas, z kolei Magdalena Lankosz, Anna Sieńska i Gaja Grzegorzewska zajmują się scenariuszem. Wiemy również, że na ekranie zobaczymy m.in. Amelię Żuchowską, Blankę Burzyńską czy Aleksandra i Adama Sułka.Polski serial fantasy Krakowskie potwory na Netflix. Pierwsze szczegóły

Cracow Monsters/Axis Mundi podobnie jak gra Medium, przełomowa i unikatowa gra storytellingowa osadzona w postapokalitycznym Krakowie, wykorzystują potencjał kreatywny naszego miasta. To nie tylko wątki wywodzone wprost z dziedzictwa i próba ich kreatywnego przetworzenia - mówi - to także potencjał lokalnych twórców, animatorów, producentów, firm i podwykonawców.

GramTV przedstawia:

Główną bohaterką Krakowskich potworów będzie Alex – studentka medycyny, która poznaje tajemniczego profesora oraz grupę jego uczniów. Choć oficjalnie prowadzą oni badania naukowe, tak szybko okaże się, że jest to jedynie przykrywka. Właśnie w taki sposób Alex ma trafić do świata słowiańskiej mitologii, pełnego potworów i mrocznych sekretów. Nieco więcej informacji na temat serialu możecie znaleźć tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!