Kradzież na planie serialu Netflixa. Złodzieje przejęli wartościowe rekwizyty

Radosław Krajewski
2022/02/25 13:15

Twórcy jednego z największych seriali platformy mają spory problem.

Produkcja piątego sezonu The Crown po raz kolejny przyniosła sporo problemów producentom i ekipie. Najpierw twórcy musieli mierzyć się z licznymi opóźnieniami oraz zmianami w obsadzie. Gdy wydawało się, że już nic nie przeszkodzi nakręceniu nowych odcinków jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa, pojawili się złodzieje, którzy ukradli ponad 350 rekwizytów o łącznej wartości około 200 tysięcy dolarów.Kradzież na planie serialu Netflixa. Złodzieje przejęli wartościowe rekwizytyPrzedstawiciele platformy potwierdzili, że na planie w Mexborough w Yorkshire podjechały trzy pojazdy, które ukradły kosztowne repliki. Netflix jednak uspokaja, że z powodu kradzieży zdjęcia nie zostaną przerwane i obecnie pracują nad pozyskaniem nowych rekwizytów.

Możemy potwierdzić, że antyki zostały skradzione i mamy nadzieję, że zostaną odnalezione i bezpiecznie zwrócone. Zdobędziemy zamienniki, dlatego nie oczekujemy, że prace na planie zostaną wstrzymane.

W celu odnalezienia przedmiotów i uniemożliwienia złodziejom ich sprzedaży, Netflix podał listę skradzionych rekwizytów wraz z opisem. Z planu wyniesiono m.in. replikę jaja Fabergé z koronacji cesarskiej z 1897 roku, 12 zestawów srebrnych i 7 złotych kandelabrów, drewniany zegar wahadłowy Wilhelma IV, kilka rosyjskich ikon religijnych, dziesięcioczęściową srebrną toaletkę St Louis oraz pozłacane kryształowe naczynia i karafki.

GramTV przedstawia:

Dekoratorka Alison Harvey, która pracuje na planie The Crown, przyznała, że skradzione przedmioty nie mają dużej wartości w odsprzedaży, ze względu na ich nienajlepszy stan. Podkreśliła, że są one cenne jako elementy brytyjskiego przemysłu filmowego.

Przypomnijmy, że piąty sezon The Crown zadebiutuje jeszcze w tym roku. Netflix wyznaczył debiut na tegoroczną jesień.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!