Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Radosław Krajewski
2023/06/16 15:00
0
0

Najciekawsze propozycje z oferty platformy FlixClassic, które można obejrzeć w ten weekend.

Kolejny weekend już trwa, a to następna okazja, aby zaznajomić się z klasykami światowego kina. Tradycyjnie mamy dla Was pięć propozycji filmowych, które znajdziecie w ofercie platformy FlixClassic. Tym razem polecamy film przygodowy Piętaszek, sensacyjny Konwój, komedię kryminalną Brylantową rękę i katastroficzną produkcję Wirus. Pełną listę znajdziecie poniżej.

Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

FlixClassic – co oglądać w weekend? (17-18 czerwca)

Wirus (1980)

  • Japonia
  • 2h i 32 min

W roku 1981 z amerykańskiego laboratorium zostaje skradziony niebezpieczny wirus MM88. Rok później naukowiec Krause, świadomy zagrożenia, zdobywa próbkę wirusa, zamierzając przekazać ją w ręce szwajcarskiego specjalisty, którego celem jest stworzenie antidotum. W rzeczywistości oddaje próbkę w ręce podstawionego pracownika amerykańskiego wywiadu. Operacja zostaje zdemaskowana i Krause ginie w trakcie strzelaniny. Amerykańskim agentom udaje się uciec, ale ich samolot rozbija się na Alpami, a wirus zostaje uwolniony do atmosfery.

Wirus (1980), Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Wschód słońca (1927)

  • USA
  • 1h i 30 min

Nagrodzona trzema Oscarami produkcja opowiada o trójce z pozoru zwykłych bohaterach. Spędzająca czas na wakacjach kobieta usiłuje namówić młodego farmera, by zabił swoją żonę i zamieszkał z nią w mieście. Poczciwy, ale mający słaby charakter mężczyzna w końcu ulega nieznajomej i zamierza dokonać straszliwej zbrodni.

Wschód słońca (1927), Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Brylantowa ręka (1969)

  • ZSRR
  • 1h i 34 min

GramTV przedstawia:

Film opowiada historię ciamajdowatego turysty, który w wyniku zbiegu okoliczności staje się pionkiem w grze między milicjantami a szajką przemytników. Mężczyzna musi zrozumieć zasady gry, aby przetrwać w tym nierównym pojedynku.

Brylantowa ręka (1969), Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Piętaszek (1975)

  • USA, Wielka Brytania
  • 1h i 50 min

Robinsona Crusoe zna chyba każdy. Piętaszek do kolejna ekranizacja powieści Daniela Defoe, tym razem opowiedziana o przygodach popularnego żeglarza na bezludną występ z perspektywy jego towarzysza. Robinson na wyspie zaprzyjaźnia się z czarnoskórym marynarzem, ale różnice kulturowe utrudniają porozumienie się między mężczyznami.

Piętaszek (1975), Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Konwój (1978)

  • USA, Wielka Brytania
  • 1h i 46 min

Na drodze w Arizonie policjant zatrzymuje jadącą z nadmierną prędkością ciężarówkę Martina Penwalda, znanego jako Gumowa Kaczka. Mężczyzna odmawia przyjęcia mandatu, z powodu jego konfliktu z funkcjonariuszami, którzy jego zdaniem jedynie czyhają na łapówki. W pobliskim zajeździe dochodzi do bójki z ludźmi szeryfa Wallace’a. Zajście przeistacza się w konwój protestacyjny, do którego dołączają kolejni kierowcy. Konflikt z policjantami, a także Gwardią Narodową przynosi im nieoczekiwaną popularność.

Konwój (1978), Konwój, Wirus, Piętaszek i inne - propozycje w FlixClassic na weekend
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!