Konami chwali się wynikami. To najlepszy rok w historii firmy

Smolak
2022/05/14 11:30

Raczej nie jest to zasługa eFootball 2022. Co z katalogu japońskiego wydawcy sprzedało się tak dobrze?

Jak donosi portal pcgamer.com, słynny japoński deweloper i wydawca – Konami – zaliczył najlepszy rok w historii istnienia firmy. Wskazują na to wyniki przedstawione w podsumowaniu finansowym ubiegłego roku. Warto zaznaczyć, że mowa tutaj o okresie kwiecień 2021 - marzec 2022. Nie zgadniecie, jaka gra najbardziej się do tego przyczyniła.

Konami chwali się wynikami. To najlepszy rok w historii firmy

Według przedstawionych danych zysk z działalności operacyjnej wyniósł 577 milionów dolarów, a zysk netto to 425 milionów dolarów. Największym hitem okazało się Yu-Gi-Oh! Master Duel –produkcja free to play, która pojawiła się na Steam w styczniu tego roku. Tytuł zgromadził ponad 30 milionów graczy i wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek jego sukcesów.

Warto podkreśli, że nie wszystkie wydawane przez Konami gry trafiają na zachodnie rynki. Dobrym tego przykładem może być Momtaro Dentetsu. Produkcja jest dostępna na Nintendo Switch wyłącznie w Japonii, a sprzedała się w nakładzie 3.5 miliona kopii.

Wszystko wskazuje na to, że Konami ma się całkiem dobrze. Miejmy nadzieję, że dobra sytuacja firmy pozytywnie wpłynie na ich przyszłe projekty. Być może w końcu doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowego Silent Hilla. Przypomnijmy, że ostatnio do sieci trafiły przecieki na temat tego, że gra już od dłuższego czasu jest w produkcji. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!