Kolekcjoner wystawił na aukcji 2250 konsol. Są Wasze za jedyne 4,6 mln zł

DK
2022/09/01 17:15

W imponującym zestawie znajdziecie praktycznie każdą konsolę, którą znacie.

Gracz z Francji o pseudonimie Kaori30 pozbywa się swojej wyjątkowej kolekcji. Liczy ona 2250 konsol i kilkaset gier. W pakiecie znalazły się "wszystkie modele, kolory, wersje, komercyjne edycje limitowane, opakowania, bundle i edycje japońskie/europejskie/amerykańskie" urządzeń do grania – nawet te, które nie były dostępne w ogólnej sprzedaży, a przygotowano je na konkursy.

Kolekcjoner wystawił na aukcji 2250 konsol. Są Wasze za jedyne 4,6 mln zł

Jeśli więc ktokolwiek marzył, aby mieć wszystkie do tej pory wyprodukowane konsole – lub przynajmniej znaczącą ich większość – to teraz ma ku temu sposobność. Jednak pakiecik nie kosztuje mało: sprzedawca wycenił go na eBayu na 984 tys. euro, co w przeliczeniu na polską walutę przy obecnym kursie daje około 4,64 mln złotych.

GramTV przedstawia:

Właściciel uzasadnia wysoką cenę tym, że niektóre urządzenia wchodzące w skład kolekcji są obecnie trudno dostępne – nie znajdziemy ich w sprzedaży. Zresztą ważna tu jest też swego rodzaju wartość historyczna. Zestaw prezentuje pokaźną część historii gamingu – Kaori30 zaczął zbierać urządzenia w latach 90. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, odsyłamy Was na stronę aukcji we francuskim oddziale eBay.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!