Keanu Reeves w swoim pierwszym serialu. Gwiazdor zagra u Martina Scorsese

Radosław Krajewski
2022/01/04 11:50
0
0

Słynny aktor został główną gwiazdą ekranizacji powieści Diabeł w Białym Mieście, za którego odpowiadają Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio.

Szykuje się pierwsza poważna serialowa produkcja, w której w głównej roli zobaczymy Keanu Reevesa. Aktor co prawda wcześniej występował w różnych innych telewizyjnych produkcjach, choć zazwyczaj pojawiając się we własnej osobie. Dopiero w 2016 roku zdecydował się na udział w mało znanym serialu Swedish Dicks, w którym nie wcielił się w żadną znaczącą postać. Dlatego nadchodząca ekranizacja Diabła w Białym Mieście będzie dla Keanu Reevesa przetarciem szlaku w serialowym świecie.Keanu Reeves w swoim pierwszym serialu. Gwiazdor zagra u Martina ScorseseProjekt zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż jego producentami wykonawczymi są Martin Scorsese oraz Leonardo DiCaprio. Obaj planowali nakręcenie ekranizacji powieści autorstwa Erika Larsona jeszcze w 2010 roku, kiedy to DiCaprio kupił prawa do adaptacji. Pierwotnie planowano nakręcenie filmu, który powstawał dla studia Paramount Pictures. Ostatecznie jednak zdecydowano się na serialową formę, za którą odpowiadać będzie platforma Hulu.

Poza Scorsese i DiCaprio za produkcję serialu odpowiadają Rick Yorn (Wilk z Wall Street), Sam Shaw (Castle Rock), Jennifer Davisson (Zjawa) i Stacey Sher (Django). Reżyserem pierwszych dwóch odcinków został Todd Field, który wcześniej pracował nad serialem Carnivale oraz filmem Małe dzieci. Liczba odcinków pierwszego sezonu ani data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

GramTV przedstawia:

Akcja Diabła w Białym Mieście przenosi nas do Chicago, 1893 roku. Bohaterami powieści jest dwóch mężczyzn, których nieoczekiwanie losy połączy Kolumbijska Wystawa Światowa. Daniel Hudson Burnham to jeden z najlepszych architektów, który zaprojektował najsłynniejsze budynki w USA. Jest również dyrektorem ogromnej wystawy. Drugim z mężczyzn jest Henry H. Holmes, młody lekarz, który zostaje zarządcą hotelu. W budynku dochodzi do makabrycznych morderstw popełnionych przez Holmesa.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!