Kapitan Ameryka obwiniany za pstryknięcie Thanosa. Reżyserka The Marvels uważa, że decyzje bohatera były złe

Radosław Krajewski
2023/09/14 18:00
4
0

Słowa Nii DaCosty powróciły jak bumerang i znów wywołały gorące dyskusje wśród fanów.

Od premiery Avengers: Wojny bez granic minęło już pięć lat, a fani wciąż dyskutują o decyzjach superbohaterów, którzy musieli powstrzymać atak Thanosa. Do dyskusji w 2021 roku włączyła się Nia DaCosta, reżyserka The Marvels, które już w listopadzie zadebiutuje w kinach. Twórczyni w rozmowie z Inverse przyznała, że jej zdaniem Kapitan Ameryka popełnił błąd i powinien poświęcić Visiona dla dobra reszty wszechświata.

Kapitan Ameryka obwiniany za pstryknięcie Thanosa. Reżyserka The Marvels uważa, że decyzje bohatera były złe

Kapitan Ameryka popełnił błąd w walce z Thanosem w Avengers: Wojna bez granic?

Czasami lubię powiedzieć o Kapitanie Ameryce, że Pstryknięcie jest jego winą. Starał się dać z siebie wszystko, próbując postąpić właściwie. Jest świat, w którym jest złoczyńcą, ponieważ ostatecznie powinien był po prostu poświęcić Visiona. Wybrał życie jednego robota, aczkolwiek świadomego, nad dosłownie całym wszechświatem. Jest w tym coś w rodzaju antybohatera, jeśli chcesz spojrzeć na to z tej perspektywy.

GramTV przedstawia:

Fani rozpoczęli najróżniejsze debaty, czy słowa reżyserki mają pokrycie w rzeczywistości i są zgodne z charakterem bohatera. Niektórzy poparli Nię DaCostę i opowiedzieli się, że Steve Rogers popełnił błąd, nie zachowując się jak na żołnierza przystało, zamiast tego bezskutecznie próbował uratować wszystkich. Wielu widzów jest jednak innego zdania i przyznają, że takie zachowanie Kapitana Ameryki pokazuje jego stosunek do każdej żywej istoty, którą chce ratować za wszelką cenę. Nie godzić się na kompromisy i poświęcenia, ale pokonać zło, nie tracąc przy tym bliskich osób.

Serwis CBR powrócił do tych rozważań, aby ponownie przyjrzeć im się z bliska. Ich zdaniem działania Kapitana Ameryki zaprezentowane w filmie miały jak najbardziej sens. Uważają jednak, że gdyby wcześniej zdecydowano się na zniszczenie Kamienia Umysłu tkwiącego w czole Visiona, nie doszłoby do pstryknięcia i Thanos by przegrał. Według CBR Steve Rogers jako lider Avengers powinien kierować się logiką zamiast emocjami, tym bardziej, gdy miał już wiedzę o potędze Thanosa, który bez trudu pokonał wielu Asgardczyków.

Komentarze
4
Goglo89
Gość
16/09/2023 22:08

No tak ale gdyby poświęcił Vision to była by inna wersja zdarzeń i tak by przegrali. Według Stranga była tylko jedna wersja w której wygrywają i tak to się musiało potoczyć. 

Janusz
Gość
16/09/2023 13:32

Jakby kamień czasu zniszczyli to było by coś. Thanos zawsze sobie mógł cofnąć czas przecież. A w ogóle to dr strange źle postąpił bo mógł się cofnąć wstecz i nie dopuścić Thanosa do czego kolwiek. 

MarvelFan
Gość
16/09/2023 13:04

A kogo obchodzi zdanie reżyserki... na dodatek kilka lat po premierze filmu, chyba ma za mało hajsu i ciśnie się do mediów z czym się tylko da 🤬😡

FrankWolf
Gość
15/09/2023 23:38

Ale oni chyba wiedzą, że to są postacie fikcyjne xD