Jurassic World Evolution 2 z ulepszonym zachowaniem dinozaurów

Mikołaj Ciesielski
2021/07/26 10:00

Deweloperzy ze studia Frontier Developments przybliżają kilka szczegółów na temat swojej produkcji.

Jurassic World Evolution 2 z ulepszonym zachowaniem dinozaurów

W trakcie Summer Games Fest 2021 doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Jurassic World Evolution 2, czyli kontynuacji strategii ekonomicznej z 2018 roku na licencji Parku Jurajskiego. Za produkcję ponownie odpowiadają deweloperzy ze studia Frontier Developments. Twórcy opublikowali materiał wideo, w którym opowiadają o pracach nad grą, a także ujawniają kilka szczegółów na temat sequela.

Jurassic World Evolution 2 ma miejsce po wydarzeniach znanych z Jurassic World: Upadłe królestwo, a w produkcję zaangażowani są najważniejsi aktorzy ze wspomnianego filmu. Deweloperzy z Frontier Developments zaoferują graczom aż cztery tryby rozgrywki – kampanię, piaskownicę, wyzwania oraz Teorię Chaosu. Ostatni wariant pozwoli przeżyć alternatywne scenariusze z poprzednich odsłon filmowej serii Parku Jurajskiego.

W Jurassic World Evolution 2 pojawi się też więcej możliwości personalizacji naszego parku, a twórcy podkreślają, że wiele uwagi poświęcono również sztucznej inteligencji poszczególnych gatunków dinozaurów, przez co ich zachowanie będzie dużo bardziej autentyczne.

Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad ulepszeniem systemów polowań i walki, aby były bardziej dynamiczne. Przygotowaliśmy ataki grupowe, więc velociraptory zaatakują swoją ofiarę w stadzie. Dodaliśmy również więcej głębi do ich zachowań społecznych i środowiskowych, dzięki czemu będą teraz wchodzić w interakcje z otaczającym ich światem w bardziej autentyczny sposób” – wyjaśnia reżyser gry, Rich Newbold.

Na koniec przypomnijmy, że Jurassic World Evolution 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Gra ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, ale na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!