Joker, Sexify, Mitchellowie kontra maszyny. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/04/25 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Joker, Sexify, Mitchellowie kontra maszyny. Co obejrzeć w tym tygodniu?Ostatni tydzień kwietnia znów nie przynosi nam zbyt wielu interesujących propozycji do obejrzenia, ale te które się pojawią, zdecydowanie warto obejrzeć. Netflix proponuje dwie ciekawe propozycje serialowe: polskie Sexify oraz anime Yasuke z nominowanym do Oscara Lakeithem Stanfieldem. Równie ekscytująco prezentują się filmowe propozycje. Na Netflixie zobaczymy film Mitchellowie kontra maszyny, za który platforma zapłaciła ponad 100 milionów dolarów, z kolei na Amazon Prime Video obejrzymy Without Remorse z Michaelem B. Jordanem. Na deser na Netflixie zobaczymy Jokera ze świetną kreacją Joaquina Phoenixa. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Sexify - 28 kwietnia (Netflix)

Ośmioodcinkowa komedia obyczajowa w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego. Opowiada historię ambitnej studentki informatyki - Natalii, która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną i koleżanką z akademika - Moniką. Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych.

Yasuke - 29 kwietnia (Netflix)

Anime opowiada o pierwszym czarnoskórym samuraju. Co ciekawe, pierwotnie planowano stworzyć film aktorski, w którym główną rolę zagrałby Chadwick Boseman. Niestety śmierć aktora pokrzyżowała plany i tę niezwykłą historię poznamy w formie serialu animowanego. Opowieść rozpocznie się od poznania emerytowanego ronina Yasuke, który próbuje wieść spokojne życie w pogrążonej w wojnie feudalnej Japonii pełnej robotów i magii. Gdy jego wiosna zostaje zaatakowana, mężczyzna raz jeszcze musi dobyć swój miecz, aby wykonać zadanie przetransportowania w bezpieczne miejsce tajemnicze dziecko, na które polują mroczne siły.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Mitchellowie kontra maszyny - 30 kwietnia (Netflix)

GramTV przedstawia:

Najnowsza animacja od Phila Lorda i Christophera Millera, producentów LEGO Przygoda i Spider-Man Uniwersum. Mitchellowie kontra maszyny opowie o utalentowanej nastolatce Katie Mitchell, która dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej. Dziewczyna nie może się już doczekać nowego życia, z dala od rodzinnego gniazda i rozpoczęcie nowej przygody. Jej ojciec Rick postanawia odwieźć córkę na uczelnie, uznając, że wspólna podróż będzie wspaniałą okazją do celebracji rodzinnych więzów. Do Katie i Ricka dołączają optymistycznie nastawiona do świata matka rodziny Linda, brat Katie Aaron oraz ich pies. Plan rodziny Mitchellów gwałtownie się zmienia, kiedy w świecie technologii dochodzi do prawdziwej rewolucji. Smartfony zostały zastąpione przez spersonalizowane roboty, które właśnie opanowały świat. Z pomocą dwóch nieco uszkodzonych robotów Katie i reszta rodziny staną przed ogromnym wyzwaniem uratowania siebie oraz świata.

Without Remorse - 30 kwietnia (Amazon Prime Video)

Film Stefano Sollimy, autor takich filmów, jak Gomorra i Sicario 2: Soldado. Scenarzystą jest Taylor Sheridan, który ma na koncie skrypty do obu części Sicario, Aż do piekła oraz serialu Yellowstone. Without Remorse opowiada historię Johna Kelly’ego (aka John Clark), żołnierza US Navy SEAL, który odkrywa międzynarodowy spisek, szukając sprawiedliwości za zabójstwo ciężarnej żony przez rosyjskich żołnierzy. Kiedy Kelly łączy siły z koleżanką z SEAL, Karen Greer, oraz podejrzanym agentem CIA Robertem Ritterem, misja podąża tropem tajnego spisku, który grozi wybuchem wielkiej wojny między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

Joker - 29 kwietnia (Netflix)

Najbardziej zaskakujący film ubiegłego roku wreszcie pojawi się w ofercie serwisu streamingowego. Joker nie tylko niespodziewanie wygrał główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdobył jedenaście nominacji do Oscara, które zamienił na dwie statuetki, ale stał się również kasowym przebojem, który otworzył drzwi dla innych tego typu komiksowych produkcji. Warner Bros. wraz z DC Comics pokazali, że kino komiksowe może być zniuansowane i zaangażowane społecznie, gdzie nie liczy się wyłącznie widowiskowa akcja, ale również psychologia postaci. Joker to również wielka rola Joaquina Phoenixa, który stworzył kreację, która już wpisała się do kanonu kinematografii. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli najsłynniejszego przeciwnika Batmana.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!