Jackie Chan i Ralph Macchio wrócą w Karate Kid 2. Sony łączy swoje obie serie

Radosław Krajewski
2023/11/22 11:30
1
0

Poznaliśmy datę premiery drugiej części Karate Kid.

Marzenie fanów zostanie spełnione. W nowym filmie Karate Kid do swoich ról powrócą Ralph Macchio, który zagrał Daniela Larusso w oryginalnym filmie z 1984 roku, a także Jackie Chan, który wcielił się w rolę mistrza w reboocie serii z 2010 roku. Film uważany był za remake pierwszej części cyklu, chociaż opowiadał podobną historię, rozgrywającą się w tym samym uniwersum. Sony Pictures postanowiło to wykorzystać i Karate Kid 2 połączy obie serie.

Jackie Chan i Ralph Macchio wrócą w Karate Kid 2. Sony łączy swoje obie serie

Karate Kid 2 z gwiazdami poprzednich części

Niezatytułowany jeszcze film wyreżyseruje Jonathan Entwistle, czyli twórca takich seriali, jak To nie jest Ok i The End of the F***ing World. Sony określa swój nowy film jako łączący i kontynuujący mitologię oryginalnej serii Karate Kid. Scenariusz napisze Rob Lieber, twórca historii do Piotrusia Królika.

Twórcy obecnie poszukują aktora chińskiego pochodzenia, który stanie się gwiazdą filmu. Macchio i Chan wystąpili w specjalnym wideo, w którym zachęcają młodych aktorów do wzięcia udziału w castingu. Producentką filmu jest Karen Rosenfelt.

GramTV przedstawia:

Karate Kid 2 przeniesie nas na wschodnie wybrzeże USA. Historia skupi się na nastolatku z Chin, który będzie szkolił się w sztukach walki pod okiem rozsądnego i mądrego mentora.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Premiera nowego Karate Kid została wyznaczona na 13 grudnia 2024 roku.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
22/11/2023 12:55

Miałem ostatnio zabawną rozmowę z zespołem klienta gdzie wspomniałem Miyagiego i że generalnie dla mnie Pat Morita to ikona którą od razu rozpoznaje :-) Koleżanka z zespołu stwierdziła że nie znam się na filmach bo przecież Miyagiego grał Jackie Chan :-)

Dopiero po sekundzie zaskoczyłem że ona mówi o filmie z 2010 roku który dla niej jest starym filmem a nie o oryginale z 1984 bo ten film wyszedł zanim ona się urodziła.

Czuje się stary...