Indiana Jones otrzyma aktorski serial. Disney chce rozszerzyć uniwersum

Radosław Krajewski
2022/11/09 10:10
1
0

Niespodzianka dla fanów popularnego archeologa.

Już w przyszłym roku po piętnastu latach na ekrany kin powróci Indiana Jones wraz z nowymi przygodami. Piąta odsłona serii będzie ostatnią, w której pojawi się Harrison Ford i według ostatnich plotek twórcy przyszykowali wiele zwrotów akcji, w tym takich, które nie będą stroniły od kontrowersji. Ale Indiana Jones 5 nie będzie ostatnią produkcją ze znanej marki i Disney szykuje już aktorski serial, który zadebiutuje na streamingu.

Indiana Jones otrzyma aktorski serial. Disney chce rozszerzyć uniwersum

Indiana Jones ponownie wkracza do świata seriali

Disney wraz z Lucasfilm w ostatnim czasie szukają odpowiednich scenarzystów, którzy zajmą się projektem. Serial jest na bardzo wczesnym etapie i nawet nie wiadomo, czy dojdzie do jego realizacji. Z tego względu jest jeszcze za wcześnie aby wyrokować, czy będzie to kontynuacja, prequel, a może spin-off filmowej serii. Według anonimowych źródeł wytwórnia bada różne możliwości rozwoju serii, zarówno filmowymi, jak i serialowymi produkcjami.

GramTV przedstawia:

W serialu raczej nie zobaczymy Harrisona Forda w roli Indiany Jonesa. Aktor już jakiś czas temu zapowiedział, że piąty film będzie jego ostatnim. Według plotek to Helena grana przez Phoebe Waller-Bridge miałaby przejąć stery w serii. O jej postaci wciąż nie wiemy zbyt wiele, ale pojawiły się doniesienia, że w piątej części będzie spokrewnioną asystentką Indiany Jonesa.

Nie byłby to pierwszy serial rozszerzający uniwersum Indiany Jonesa. W 1992 roku zadebiutowały Kroniki młodego Indiany Jonesa, które przedstawiały młodzieńcze lata słynnego archeologa. Produkcja przetrwała trzy sezony.

Komentarze
1
Usunięty
Gramowicz
09/11/2022 12:03

I kolejna marka do zarżnięcia. Hurra!