Trwają prace nad grą MMORPG opartą na Horizon: Zero Dawn – plotka

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/01 19:00
0
0

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, powstaje aktualnie gra z gatunku MMORPG bazująca na marce Horizon od studia Guerrilla Games.

Jak podaje serwis Eurogamer, w sieci pojawiło się więcej informacji na temat rzekomej gry MMORPG opartej na serii Horizon od studia Guerrilla Games. Źródłem mają być dwie nowe oferty pracy, które zauważył badacz gier wideo znany jako Kurakasis. Zebrał on wszelkie wzmianki na temat produkcji i wszystkim podzielił się na swoim profilu na Twitterze/X.

Trwają prace nad grą MMORPG opartą na Horizon: Zero Dawn – plotka

Powstaje gra MMORPG oparta na serii Horizon

W jego wpisach czytamy, iż prace nad grą trwają, ponieważ jeden z pracowników NCSoftu zamieścił na LinkedIn ogłoszenie o pracę z logo o nazwie kodowej stylizowanym na logo gier z serii Horizon. Gra ma powstawać pod kryptonimem Project Skyline, aczkolwiek jej początkowy kryptonim to Project H. Najprawdopodobniej pojawi się na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych jako „precyzyjne MMORPG” opracowywane na silniku Unreal Engine 5.

Oczekuje się, że gra zadebiutuje znacznie później niż Aion 2, którego premiera przewidziana jest na lata 2024/2025. We wrześniu 2023 roku nad grą pracować miało około 140 osób. Projekt jest rozwijany w dziale Lineage IP Sung-Gu Lee i jest prowadzony przez Hong-Young Choi, który wcześniej był szefem rozwoju Lineage W. Rozpoczął się około 2021 roku, zgodnie z CV byłego pracownika NCSoft na LinkedIn oraz Facebooku.

GramTV przedstawia:

Kurakasis dodał również, że wcześniej NCSoft zarejestrował domenę dla czegoś, co ma być grą zatytułowaną Land of Salvation. Land of Salvation potencjalnie może być więc oficjalnym tytułem dla MMORPG-a Horizon. Jak twierdzi Kurakasis, jest to jedyna niezapowiedziana gra, o której wiemy, że może zostać wkrótce ujawniona. Oczywiście – może to być zupełnie inny projekt, więc lepiej potraktować wszystkie te informacje z odpowiednią dozą ostrożności. Warto jednak przypomnieć, iż kilka tygodni temu Sony oraz NCSoft ogłosiły strategiczne partnerstwo, które ma na celu „wyjście poza konsole i poszerzenie zasięgu PlayStation na szerszą publiczność.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!