HBO Max kasuje kolejny serial. Drugi sezon był już prawie gotowy

Radosław Krajewski
2022/12/13 11:10

Platforma potwierdziła również anulowanie innej produkcji.

Wiele ostatnio się dzieje na rynku platform streamingowych. Serwisy jeszcze w ostatnich tygodniach 2022 roku chcą podjąć decyzje dotyczące swoich oryginalnych tytułów. Niedawno Netflix anulował swoją najnowszą propozycję dla nastolatków, ale również HBO Max czyści swoją bibliotekę i skasowało dwie własne produkcje. Na tym jednak nie koniec i platforma od Warner Bros. zaskoczyła swoich subskrybentów kolejnymi anulowanymi serialami.

HBO Max kasuje kolejny serial. Drugi sezon był już prawie gotowy

HBO Max – dwa kolejne oryginalne seriale skasowane

Najnowszą ofiarą HBO Max jest komedia Minx, której pierwszy sezon zadebiutował w marcu bieżącego roku. Druga seria została zamówiona w maju i pracę nad nią trwały od kilku miesięcy. Pomimo zbliżającego się końca produkcji drugiego sezonu, platforma zdecydowała się skasować serial. Nowe odcinki nie trafią więc do widzów, przynajmniej na platformie Warnera.

Zainteresowany kupnem serialu jest Lionsgate TV, który stoi za produkcją serialu. Do zakończenia prac na planie pozostał tydzień i twórcy planują dokończyć kręcenie nowych odcinków.

Cieszyliśmy się dobrym partnerstwem z HBO Max i ściśle współpracujemy, aby znaleźć nową szansę dla Minx, aby obecni i nowi widzowie mogli kontynuować tę podróż z nami – czytamy w oświadczeniu Lionsgate TV.

GramTV przedstawia:

Drugim anulowanym serialem jest Love Life, czyli jeden z pierwszych oryginalnych produkcji HBO Max. Serial doczekał się dwóch sezonów, które debiutowały kolejno w maju 2020 roku i październiku 2021 roku. Platforma nie planowała zamówienia trzeciej serii, a teraz otrzymaliśmy tego potwierdzenie. Produkcja z Anną Kendrick i Williamem Jacksonem Harperem zostanie wkrótce usunięta z biblioteki HBO Max.

Oba seriale zostały anulowane i wkrótce znikną z HBO Max z powodu cięć kosztów finansowych przez Warner Bros. Discovery, które zmaga się z ogromnymi długami. Firma chce odpisać obie produkcje jeszcze w tym roku kalendarzowym, aby uzyskać jakikolwiek zwrot z produkcji lub dystrybucji tytułów, które niewystarczająco na siebie zarabiają.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!