Halo Infinite w złocie. Kooperacja w kampanii pojawi się najwcześniej w maju

Mikołaj Ciesielski
2021/11/20 12:30

Funkcja zostanie wprowadzona do gry w drugim sezonie rozwoju produkcji.

Od poniedziałku wszyscy zainteresowani mogą bawić się w trybie sieciowym Halo Infinite, ale oficjalna premiera gry odbędzie się dopiero na początku przyszłego miesiąca i wszystko wskazuje na to, że nie musimy obawiać się niespodziewanych komplikacji i opóźnień. Studio 343 Industries poinformowało bowiem za pośrednictwem Twittera, że prace nad Halo Infinite zostały zakończone, a gra zyskała tzw. złoty status.

Od jakiegoś czasu wiadomo również, że w dniu premiery Halo Infinite nie zaoferuje kooperacji w kampanii fabularnej oraz edytora poziomów o nazwie Forge. Pod koniec sierpnia deweloperzy informowali, że wspomniane elementy trafią do gry w odpowiednio drugim oraz trzecim sezonie rozwoju produkcji. Twórcy zdecydowali się jednak wydłużyć trwanie pierwszego sezonu o trzy miesiące, a to oznacza, że tryb współpracy trafi do gry najwcześniej w maju 2022 roku.

Joseph Staten, szef działu kreatywnego w studiu 343 Industries, potwierdził bowiem, że zmiana harmonogramu sprawia, że gracze będą musieli poczekać dłużej zarówno na kooperację w kampanii fabularnej, jak i edytor Forge. Twórcy nie chcą jednak na ten moment podawać konkretnych dat oraz terminów.

Tak, przedłużamy sezon 1. Naszym celem, jak informowałem wcześniej, pozostaje wprowadzenie kooperacji w kampanii fabularnej w drugim sezonie oraz Forge w sezonie trzecim. Są to jednak tylko zakładane cele. Przewidywane terminy. Nie możemy obecnie zobowiązać się do konkretnych dat, ponieważ jak widzimy na przykładzie bety trybu sieciowego, inne elementy mogą zyskać dla nas priorytet” – tłumaczy Staten.

Na koniec przypomnijmy, że Halo Infinite zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera 8 grudnia bieżącego roku. Warto wspomnieć, że produkcja 343 Industries pojawi się na rodzimym rynku w polskiej wersji językowej. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z wymaganiami sprzętowymi gry pod tym adresem.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!