Guerrilla Collective 2021: przeglądamy ciekawe tytuły i zbieramy informacje!

Wincenty Wawrzyniak
2021/06/15 20:00
0
0

Druga edycja wydarzenia Guerrilla Collective za nami. Czas więc na podsumowanie informacji z tegorocznej edycji.

Guerrilla Collective powróciło w bieżącym roku, aby – po raz drugi – dostarczyć nam mnóstwa nowości w świecie komputerowej (i nie tylko) rozgrywki. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części, z czego pierwsza miała miejsce w ubiegłym tygodniu, a druga wczoraj. Gdy jednak zbierzemy wszystkie tytuły, łącznie zobaczyliśmy ponad osiemdziesiąt produkcji od takich zespołów jak 505 Games czy Innersloth. Poniżej możecie oczywiście znaleźć podsumowanie zawierające najciekawsze gry oraz wszystkie opublikowane materiały. Podsumowania pozostałych wydarzeń z ostatnich dni znajdziecie tutaj.

Cyberpunkowa platformówka Aeon Drive na zwiastunie rozgrywki

Jedną z pierwszych produkcji, które zobaczyliśmy w ubiegłym tygodniu podczas wydarzenia Guerrilla Collective była gra Aeon Drive od niezależnego zespołu 2Awesome Studio. Mamy tutaj do czynienia z dwuwymiarową platformówką akcji utrzymaną w klimatach science fiction. Produkcja jest kontynuacją wydanego w 2018 roku Dimension Drive. Wcielimy się w znaną z pierwowzoru pilotkę o imieniu Jackelyne.

Bohaterka trafia do cyberpunkowej Barcelony, gdzie jej głównym zadaniem jest odnalezienie uszkodzonych elementów niezwykle skomplikowanej maszyny pozwalającej naginać wymiary czasoprzestrzeni. Aeon Drive ma zadebiutować w listopadzie bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych na platformie Steam.

ANNO: Mutationem na zwiastunie rozgrywki. Więcej cyberpunka!

ANNO: Mutationem to cyberpunkowe RPG akcji opracowane przez niezależne chińskie studio ThinkingStars. Wcielamy się w Ann, profesjonalną wojowniczkę, która trafia do miasta Metropolis razem ze swoją przyjaciółką o imieniu Ayane, specjalizującą się w zaawansowanym hakowaniu.

Podczas eksplorowania futurystycznych, przepełnionych najróżniejszymi neonami lokacji natrafimy na przeciwników, począwszy od dziwacznych kreatur, a skończywszy na robotach. ANNO: Mutationem zadebiutuje w bieżącym roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Arietta of Spirits niczym Zelda. Oficjalna zapowiedź gry

Kolejną ciekawą produkcją zaprezentowaną podczas tegorocznej edycji wydarzenia Guerrilla Collective była gra Arietta of Spirits, w podstawowych założeniach mocno przypominająca pierwsze części serii The Legend of Zelda. Deweloperzy ze studia Third Spirit Games zaoferują nam czarującą przygodę z wypełnioną emocjami narracją. Poznamy historię tytułowej Arietty oraz jej rodziny.

Dziewczyna postanowiła odwiedzić dawne miejsce zamieszkania swojej babci – rok po śmierci kobiety. Arietta of Spirits zmierza na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

(Kolejny) klimatyczny gameplay trailer polskiego Chernobylite

Wśród obecnych na wydarzeniu gier znalazła się także produkcja polskiego studia The Farm 51 pod tytułem Chernobylite. Przygodowa gra akcji z perspektywą trzecioosobową została zaprezentowana na zwiastunie rozgrywki – kolejnym, ponieważ podczas IGN Expo również zobaczyliśmy tego typu materiał, tyle że zupełnie inny, aczkolwiek tak samo mroczny. Głównym bohaterem gry jest pewien fizyk, którego ukochana zaginęła podczas wydarzeń bezpośrednio powiązanych z katastrofą nuklearną w Czarnobylu.

Chernobylite zaoferuje nam bardzo dużo okazji do eliminowania przeciwników z dystansu za pomocą przeróżnych broni na pociski, aczkolwiek będziemy musieli z tego zrezygnować – na rzecz ostrożnego wymijania oponentów za ich własnymi plecami oraz cichej eliminacji. Pełna wersja gry pojawi się 28 lipca bieżącego roku na komputerach osobistych oraz (w sierpniu) konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Postapokaliptyczne RPG akcji Death Trash na zwiastunie rozgrywki

Death Trash to opracowane przez niezależne studio Crafting Legends postapokaliptyczne RPG-akcji. Przeniesiemy się do dość ponurego świata – planetę Tauris V. Ludzkość wciąż otrząsa się z prawdziwej katastrofy, jaką była Wielka Wojna Galaktyczna. Pokój nigdy nie był jednak wieczny; nie trzeba było długo czekać, aby spory pomiędzy walczącymi o władzę frakcjami rozpoczęły się po raz kolejny.

Jakby tego było mało, do konfliktu dołączyły tajemnicze stworzenia zwane Pradawnymi. Gracz natomiast, jak nietrudno się domyślić, trafia w sam środek konfliktu – to od nas zależy, czy świat przetrwa. Death Trash zostanie udostępnione 5 sierpnia bieżącego roku w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych na platformie Steam. Premiera pełnej wersji ma odbyć się w przyszłym roku.

Roguelike’owy auto battler? Oto zwiastun rozgrywki z Despot’s Game

GramTV przedstawia:

Despot’s Game to niezwykle ciekawe połączenie podstawowych założeń roguelike z gatunkiem auto battler. Projekt opracowuje niezależne studio Konfa Games. Zabawa jest teoretycznie prosta, aczkolwiek żeby wygrać potrzebna tutaj umiejętności taktycznego myślenia i nerwów ze stali.

Przejmiemy kontrolę nad grupą ludzi, którzy zdezorientowani budzą się w dziwacznym postapokaliptycznym labiryncie – nadzy, bez wspomnień, ale za to z podstawowym narzędziem do przetrwania: bronią. Naszym zadaniem jest zarządzanie zespołem, ulepszanie wojowników (lub rozwinięcie ich w zupełnie innym kierunku). Gdy uda nam się przejść cały labirynt, w nagrodę… zmierzymy się z innymi graczami. Despot’s Game ma zadebiutować w bieżącym roku na komputerach osobistych na platformie Steam.

Strzelanka inspirowana serią Half-Life. INDUSTRIA na zwiastunie

Pierwszoosobowa strzelanka inspirowana seriami Half-Life oraz Portal 2. Alternatywna wersja stolicy Niemiec, rok 1989, miasto pogrążone w wielkim chaosie po upadku muru berlińskiego. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to powinniście obserwować grę pod tytułem INDUSTRIA od niezależnego studia Bleakmill. Nasza przygoda rozpoczyna się 9 listopada wspomnianego roku w Berlinie.

Wcielamy się w Norę – ukochany głównej bohaterki zaginął w ośrodku badawczym. Wyruszamy więc na ratunek mężczyźnie, jednak po dotarciu na miejsce odkrywamy, że jest to również źródło wielkiego spisku, a w ośrodku masowo niszczy się dowody pewnego projektu. INDUSTRIA ma zadebiutować w bieżącym roku wyłącznie na komputerach osobistych na platformie Steam.

Loot River, czyli roguelike, hack’n’slash i Dark Souls w jednym

Loot River stanowi nietypową mieszankę rogulike’a z hack’n’slashem, aczkolwiek zawiera również elementy, które mogą kojarzyć się z serią Dark Souls oraz kultową grą Tetris. Brzmi całkiem nieźle, prawda? Opracowaniem tytułu zajmuje się niezależny zespół straka.studio. Przenosimy się do podziemi, przez które przepływa tytułowa Rzeka łupów. Główny bohater postanowił zaryzykować życiem i zdobyć ukryte w rzece skarby oraz wiedzę. Jak to się zakończy? To zależy od gracza. Loot River ma zadebiutować w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.

Alchemikiem być! Gameplay z Potion Craft: Alchemist Simulator

Marzyliście kiedyś o tym, żeby zostać alchemikiem? Jeżeli tak, to już niedługo Wasze marzenie (przynajmniej po części) może się spełnić. Z pomocą przychodzi bowiem studio Niceplay Games, które postanowiło stworzyć ręcznie rysowany symulator średniowiecznego alchemika wzbogacony o elementy RPG. Zadaniem gracza jest sprawne prowadzenie sklepu z miksturami, które samodzielnie musi ważyć.

Co więcej, każdego dnia do sklepu przychodzą mieszkańcy miasta, skarżący się na różnorakie problemy, którym musimy zapobiec. Podjęte przez nas decyzje odnośnie tego, co komu sprzedać, mogą mieć tragiczne konsekwencje. Ale trening czyni mistrza! Potion Craft: Alchemist Simulator ma zadebiutować jeszcze w bieżącym roku wyłącznie na komputerach osobistych na platformie Steam.

Czarno-białe mechy i turowy system walki – oto Wolfstride

Kolejnym oryginalnym projektem, który zaprezentowano na wydarzeniu Guerrilla Collective, jest Wolfstride, czarno-białe RPG z turowym systemem walki i wielkimi mechami w roli głównej. Projektem zajmuje się niezależne studio OTA IMON. Gracz wcieli się w byłego członka japońskiej mafii, czyli Yakuzy.

Dominique Shade postanawia dołączyć do początkującego pilota i zarazem mechanika, aby wygrać wielki turniej walk mechów, Ultimate Mech Tournament. Jest to główna (jeśli nie jedyna) forma rozrywki w mieście Rain City. Musimy więc rozwinąć swoje umiejętności i wyjść zwycięsko z każdego starcia! Wolfstride ma zadebiutować w październiku bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych na platformie Steam.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!