Grounded – recenzenci zachwyceni grą o robalach. “Rozkosznie pomysłowy sandbox”

DK
2022/09/27 20:55
0
0

Średnia ocen na PC i Xboksie przekracza 80 procent. Co kto lubi.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, produkcja o owadach od Obsidian Entertainment trafia dziś na pecety i Xboksy. Tytuł znajdował się na etapie early access przez ponad dwa lata, więc dobrze, że w końcu coś się zmieniło. I okazuje się, że warto było czekać – ostateczna wersja Grounded zbiera bowiem pochlebne recenzje.

Grounded – recenzenci zachwyceni grą o robalach. “Rozkosznie pomysłowy sandbox”

Rzucając okiem na średnie w portalu Metacritic.com, wiemy, że jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o wydanie PC, to gra ma obecnie wynik 84 procent (na podstawie 12 opinii). Podobnie wygląda sytuacja z wersją na Xboksa Series X – tutaj średnia ocen 15 krytyków to 82 procent.

GramTV przedstawia:

I tak na przykład redaktor PCGamer.com nazywa Grounded "rozkosznie pomysłowym survivalowym sandboksem", który od czasu do czasu potrafi przestraszyć (chodzi o pajączki, ale te podobno można odpowiednio “przytemperować” w trybie Arachnophobia). Niemniej i tak gra zasługuje zdaniem krytyka na 90/100. Z kolei przedstawiciel Millenium.org chwali Grounded za przystępność – tytuł jest nie za trudny, ale i nie za łatwy. Poziom trudności wzrasta stopniowo i system progresji zdaje się być satysfakcjonujący. Dziennikarz poleca produkcję każdemu – "nawet osobom, które zazwyczaj ignorują gry z gatunku".

Grounded – system craftingu także na plus

Także GameSpot.com chwali survival. Redaktor portalu uważa, że "dziecinna przygoda", jaką oferuje Grounded, jest tym, czego gatunek potrzebował. Dziennikarz docenia mnogość broni i przedmiotów, jakie można tu sobie wytworzyć. Oprócz tego tytuł jest według krytyka bardzo dopracowany – jak na survival. Tutaj gra otrzymuje 8/10.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!