Gord już w złocie. Słowiański city-builder zaliczył jednak drobne opóźnienie

Mikołaj Ciesielski
2023/07/28 09:50
0
0

Kolejnych obsuw raczej nie będzie.

W połowie czerwca poznaliśmy wymagania sprzętowe Gord, czyli polskiego city-buildera z elementami survivalu osadzonego w mrocznym świecie fantasy inspirowanym słowiańską mitologią. Wówczas poznaliśmy również datę premiery produkcji studia Covenant. Okazuje się jednak, że na debiut wspomnianego tytułu będzie trzeba poczekać nieco dłużej, ale gracze nie powinni obawiać się kolejnych opóźnień.

Gord już w złocie. Słowiański city-builder zaliczył jednak drobne opóźnienie

Na premierę Gord poczekamy kilka dni dłużej, ale gra osiągnęła już złoty status

Gord miało zadebiutować na rynku 8 sierpnia 2023 roku, ale jakiś czas temu deweloperzy ze studia Covenant poinformowali, że gra ukaże się 17 sierpnia 2023 roku. Twórcy podjęli taką decyzję, by mieć pewność, że premiera gry zarówno na PC, jak i konsolach przebiegnie pomyślnie. Wygląda na to, że zespół jest na dobrej drodze do osiągnięcia wspomnianego celu.

GramTV przedstawia:

W opublikowanym w tym tygodniu komunikacie poinformowano bowiem, że Gord osiągnęło tzw. złoty status. Oznacza to, że właściwe prace nad grą zostały zakończone, a gracze nie muszą obawiać się, że gra zaliczy kolejną obsuwę. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak odliczać dni do 17 sierpnia.

Na koniec przypomnijmy, że Gord jest debiutancką produkcją polskiego studia Covenant, które składa się z deweloperów pracujących wcześniej nad m.in. takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Two Worlds 2 czy też Frotspunk. Na czele zespołu stoi natomiast Stan Just, który współpracował wcześniej z 11 bit studios oraz CD Projekt RED.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!