Godzilla vs Megalon zachwyca. Oficjalny film z Królem Potworów dostępny za darmo przez ograniczony czas

Radosław Krajewski
2023/11/19 14:00
0
0

Toho poza wypuszczeniem do kin pełnometrażowej produkcji z Godzillą, udostępniło także krótkometrażową produkcję o słynnym potworze.

Chociaż kolejna okrągła rocznica powstania Godzilli odbędzie się dopiero w przyszłym roku, to na 69. urodziny słynnej bestii studio Toho przygotowało nie jedną, ale aż dwie atrakcje dla fanów potwora. Już wkrótce do kin trafi Godzilla Minus One, której pierwsze bardzo optymistyczne recenzje trafiły właśnie do sieci, ale poza pełnometrażową produkcją, Toho za darmo udostępniło także oficjalny krótkometrażowy film Godzilla vs Megalon, który upamiętnia 50. rocznicę pierwszej kinowej bitwy między tymi potworami.

Godzilla vs Megalon zachwyca. Oficjalny film z Królem Potworów dostępny za darmo przez ograniczony czas

Godzilla vs Megalon – oficjalny krótkometrażowy film z Królem Potworów

Krótkometrażowa produkcja dostępna jest za darmo na oficjalnym koncie Godzilli na YouTube przez ograniczony czas. Niestety film skierowany jest przede wszystkim do japońskojęzycznej publiczności, nie posiadając wbudowanych napisów w innych językach. Widzowie mogą jednak skorzystać z automatycznie generowanych napisów, które oferowane są przez platformę.

Godzilla vs Megalon jest kontynuacją filmu o tym samym tytule z 1973 roku. Przypomnijmy, że produkcja sprzed pięćdziesięciu lat opowiadała historię Seatopian, starożytnego kultu, który wypuścił na powierzchnię swoje bóstwo, Megalona, bestię przypominającego chrząszcza. Była to kara za serię eksperymentów nuklearnych, które poważnie zaszkodziły ich stylowi życia.

GramTV przedstawia:

Dużą niespodzianką dla fanów Króla Potworów jest dodanie do krótkometrażowego filmu kilku klasycznych odgłosów Godzilli pochodzących z różnych epok. Możemy więc usłyszeć ryk potwora z 1962 roku (05:18 min), a także ryk z ery Heisei z 1989 roku (05:50 min). Z kolei w 8 minucie i 22 sekundzie można usłyszeć ryk Godzilli z ery Heisei z 1984 roku.

Premiera filmu odbyła się 3 listopada. Przez dwa tygodnie Godzillę vs Megalona odtworzono ponad 2,2 mln razy.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!