Gamescom 2021: Lemnis Gate w akcji. Gameplay z 25-sekundowych rund

Wincenty Wawrzyniak
2021/08/28 08:00
0
0

Lemnis Gate pojawiło się na targach gamescom – w postaci trwającego niecałe trzy minuty materiału z rozgrywki z komentarzem twórców.

Lemnis Gate zapowiada się naprawdę obiecująco. Gra łącząca w sobie elementy dynamicznej pierwszoosobowej strzelanki z turową strategią, gdzie pojedynki rozgrywamy w ramach 25-sekundowych rund? Brzmi dobrze. Czy jednak dobrze się sprawdzi w akcji? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć deweloperzy podczas targów gamescom; otrzymaliśmy nowy materiał prezentujący rozgrywkę z Lemnis Gate, któremu towarzyszył komentarz jednego z twórców ze studia Ratloop Games Canada. Choć nagranie trwa niecałe trzy minuty, możemy dokładnie przyjrzeć się, jak działają podstawowe mechaniki produkcji.

Zobaczyliśmy nową mapę o nazwie Caldera, która – tutaj dostaliśmy odrobinę lore – w przeszłości podobno była pokryta jednym wielkim oceanem. Głównym zadaniem graczy jest tutaj odszukanie konkretnych obiektów i zniszczenie ich. Tym zajmuje się jedna drużyna, podczas gdy druga próbuje oczywiście tę pierwszą powstrzymać. Co ciekawe, wszystkie nasze poczynania są nagrywane i następnie odtwarzane – mamy wpływ na tury, które zostały już rozegrane i możemy zmienić bieg wydarzeń.

GramTV przedstawia:

Na ten moment w grze znajdziemy szóstkę operatorów. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności; niektórzy potrafią atakować za pomocą trujących substancji, inni zaś spowalniać upływający czas. W Lemnis Gate śmierć nie oznacza definitywnego końca – gdy polegniemy, nasza postać zamienia się w ducha, którego możemy przywrócić do życia, jeśli uda nam się przeżyć w innej rundzie. Absolutnie wszystko, co robimy, ma tutaj ogromne znaczenie, wielokrotnie mogące zapewnić nam zwycięstwo.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Lemnis Gate ma zadebiutować 28 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę internetową gry, gdzie możecie zapoznać się ze szczegółami.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!