Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Forza Horizon 5 ma być jedną z najładniejszych gier na dostępnych na Xbox One

Mikołaj Ciesielski
2021/10/12 10:00

Mike Brown, dyrektor kreatywny produkcji, jest przekonany, że użytkownicy konsol ósmej generacji od Microsoftu będą zadowoleni z poziomu oprawy wizualnej gry.

Forza Horizon 5 ma być jedną z najładniejszych gier na dostępnych na Xbox One

Forza Horizon 5 zadebiutuje na rynku za niecały miesiąc. Deweloperzy ze studia Playground Games regularnie dzielą się z nami materiałami i informacjami na temat swojej produkcji. Nawet wczoraj, za sprawą redakcji IGN, do sieci trafiło nagranie prezentujące tryb jakościowy i wydajnościowy, które będą dostępne Xbox Series X. Tymczasem Mike Brown, dyrektor kreatywny produkcji, w rozmowie z Press Start poinformował, że Forza Horizon 5 będzie „jedną z lepiej wyglądających gier na Xbox One”.

Będąc programistą PC, jesteś przyzwyczajony do tego, aby usprawniać swoją technologię, by móc pracować na maszynach o niższej specyfikacji. W przypadku komputerów osobistych niższe wymagania pozwalają zaoferować produkcję większej liczbie graczy. Szczerze mówiąc, skalowanie do Xbox One to podobny proces. Uważam, że [Forza Horizon 5 – dop. red.] będzie jedną z lepiej wyglądających gier dostępnych na Xbox One” – mówi Brown.

Myślę, że ludzie będą naprawdę zachwyceni. To gra na Xbox One, więc nie będzie wyglądać tak dobrze, jak na Series X. Pojawią się ekrany ładowania, taka jest rzeczywistość. Myślę jednak, że nie stanowiło to [tworzenie gry na Xbox One – dop. red.] dla nas żadnej dodatkowej komplikacji w porównaniu do robienia gry na komputerze o niskiej specyfikacji. Uważam, że ludzie będą naprawdę zadowoleni z wersji, która trafi na rynek” – dodaje deweloper.

Na koniec przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera gry zaplanowana jest na 9 listopada bieżącego roku. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi dla wersji PC, a także do obejrzenia obszernej mapy gry i fragmentów rozgrywki z Toyotą Suprą w roli głównej.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!