Nowy edytor w Fortnite już niedługo. Narzędzie pozwoli zarabiać na kreacjach

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/16 23:30
0
0

Tryb Kreatywny 2.0 ma zadebiutować w grze Fortnite jeszcze w bieżącym miesiącu.

Już niedługo – jeszcze w bieżącym miesiącu – gra Fortnite doczeka się zupełnie nowego edytora (podajemy za serwisem IGN). Unreal Editor dla Fortnite (UEFN) to aplikacja przeznaczona na komputery osobiste i stworzona z myślą o projektowaniu, rozwijaniu i publikowaniu gier oraz innego typu elementów bezpośrednio w grze. W oficjalnym ogłoszeniu czytamy, że tryb zadebiutuje w wersji beta już 22 marca.

Nowy edytor w Fortnite już niedługo. Narzędzie pozwoli zarabiać na kreacjach

Fortnite – nowy edytor już niedługo w grze

Do dyspozycji masz wiele potężnych narzędzi i przepływów pracy znanych z Unreal Engine 5, w tym funkcję importu niestandardowych zasobów, funkcję modelowania, różnego rodzaju materiały, efekty VFX, edytor Sequencer oraz system Control Rig. Ogromny wybór opcji pozwoli Ci tworzyć gry i elementy w Fortnite, z których korzystać będą mogły miliony graczy.

UEFN stanowi uzupełnienie obecnego już w Fortnite trybu kreatywnego. Teraz zespoły twórców mogą współpracować na PC i konsolach, aby projektować i testować wyspy w czasie rzeczywistym.

Kolejną nowością jest język programowania Verse. Daje on ogromne możliwości personalizacji: pozwala modyfikować lub łączyć urządzenia, a także z łatwością tworzyć nową logikę gry.

GramTV przedstawia:

Warto zaznaczyć, że Unreal Editor pozwoli w łatwy sposób zarobić na tworzonych treściach, o czym wspominał sam Tim Sweeney, prezes Epic Games.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!