Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Forspoken – twórcy obawiają się katastrofy?

Jakub Smolak
2023/01/20 11:00

Brak recenzji w dniu premiery może budzić obawy.

Premiera Forspoken jest na wyciągnięcie ręki. Otrzymaliśmy już nawet zwiastun premierowy. Wiele osób obawia się, że produkcja autorstwa Luminous Productions może okazać się klapą. Do tej pory uważałem, że to bezpodstawne obawy, ale sytuacja zrobiła się jednak nieco podejrzana.

Wczytywanie ramki mediów.

Forspoken – co z recenzjami?

Redaktorzy dużych międzynarodowych redakcji oraz popularni twórcy podzielili się swoją sytuacją na Twitterze. Okazuje się, że wielu z nich nie dostało jeszcze swoich kopii recenzenckich. Przypomnijmy, że do premiery pozostało zaledwie 4 dni. Niewykluczone więc, że Forspoken nie doczeka się pełnoprawnych recenzji w momencie debiut.

Sytuacja jest naprawdę dziwna i nieco kontrowersyjna. Miejmy nadzieję, że mimo wszystko Forspoken okaże się udaną produkcją, a gracze, którzy zdecydowali się na zakup gry w przedsprzedaży, nie będą rozczarowani. Przypomnijmy, że twórcy jakiś czas temu udostępnili nawet demo, które wielu osobom przypadło do gustu. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj

Przypomnijmy, że premiera Forspoken już 24 stycznia. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 5.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
koNraDM4
Gramowicz
20/01/2023 18:36
Pajonk78 napisał:

Niestety po obejrzeniu paru materiałów "wideło" z gry mój stosunek do niej jest całkiem obojętny: totalnie mnie nie rusza - wydaje się być jakaś dziwna. Na FF XV szczerzyłem się jak szczerbaty na suchary tak tutaj zero nawilżenia. :/

Wstrzymanie wysyłki wersji dla recenzentów również wydaje się być złym omenem, albo... zajebistym marketingiem: nieważne jak o nas mówią - ważne, żeby mówili. :D Nie od dziś wiadomo, że im więcej kontrowersji wokół czegoś to przeważnie lepiej. ;) Choć mam nadzieję, że choć raz to gracze będą górą i zagłosują portfelem nie kupując gry na premierę i/lub anulując jednocześnie preordery.

To się już też zmienia. Cały internet mocno pomstował na wkurzające reklamy shoppee i cóż... biorą i zmykają z naszego rynku, a nie był to zły serwis sam w sobie. Spoko oferty, często spotykałem się z pochlebstwami w internecie ale jak widać to nie wystarczyło by osiągnąć sukces.

wolff01
Gramowicz
20/01/2023 14:04
Silverburg napisał:

Odnośnie mojego przekonania, że gra na nową konsolę ma być dobra. Coż, wychodzę z założenia, że włodarzom Sony powinno zależeć, aby wychodziły dobre gry, aby więcej osób konsolę kupiło. Także jeśli faktycznie gra jest w takim stanie, to aż jestem zdziwiony, że na to szefostwo Square Enix zdecydowało się wydać grę zamiast ją opóźnić. No chyba, że faktycznie nie ma zupełnie czego ratować.

Czasy się trochę zmieniły. Włodarze już patrzą na inne wartości (są wyjątki, ale raczej nie wsród dużych wydawców).

A ta gra akurat od początku nie wzbudziłą mojego zainteresowania (no poza tym że o niej sporo piszą tu i ówdzie na portalach), zwłaszcza przez postać głównej bohaterki sprawiającej wrażenie antypatycznej zołzy.

Pajonk78
Gramowicz
20/01/2023 12:06

Niestety po obejrzeniu paru materiałów "wideło" z gry mój stosunek do niej jest całkiem obojętny: totalnie mnie nie rusza - wydaje się być jakaś dziwna. Na FF XV szczerzyłem się jak szczerbaty na suchary tak tutaj zero nawilżenia. :/

Wstrzymanie wysyłki wersji dla recenzentów również wydaje się być złym omenem, albo... zajebistym marketingiem: nieważne jak o nas mówią - ważne, żeby mówili. :D Nie od dziś wiadomo, że im więcej kontrowersji wokół czegoś to przeważnie lepiej. ;) Choć mam nadzieję, że choć raz to gracze będą górą i zagłosują portfelem nie kupując gry na premierę i/lub anulując jednocześnie preordery.

Silverburg
Gramowicz
20/01/2023 11:58
dariuszp napisał:

Tyle że FF15 był dobry. I zrobił mnóstwo rzeczy dobrze. Obderwało się tej grze z powodu dziwnego systemu walki który był dziwny bez powodu i końcówce gry gdzie wyraźnie zabrakło im funduszy.

Forspoken dosłownie wygląda jak tech demo a samo demo gry też dawało takie wrażenie. Że ktoś wrzucił mapę z generatora i parę generycznych przeciwników żeby sprawdzić efekty.

A trailery które powinny pokazać to co najlepsze... w zasadzie pokazują tylko to. Efekty, głównie zaklęć. Na generycznych mapach z generycznymi przeciwnikami.

Btw, to że gra jest na nową generację konsol wcale nie oznacza że ma być dobra. Nie wiem skąd masz takie przekonanie. To czy gra jest dobra zależy od jej designu a nie od konsoli.

FF15 był dobry, ale opinie było mocno mieszane bo nie był sztampowym "Finalem". Historia powstawania FF15 jest dość znana i wiadomo, dlaczego gra jest ucięta w połowie, po to, aby przejść od razu do zakończenia.

Odnośnie mojego przekonania, że gra na nową konsolę ma być dobra. Coż, wychodzę z założenia, że włodarzom Sony powinno zależeć, aby wychodziły dobre gry, aby więcej osób konsolę kupiło. Także jeśli faktycznie gra jest w takim stanie, to aż jestem zdziwiony, że na to szefostwo Square Enix zdecydowało się wydać grę zamiast ją opóźnić. No chyba, że faktycznie nie ma zupełnie czego ratować.

dariuszp
Gramowicz
20/01/2023 11:47
Silverburg napisał:

Zastanawiałem się, w czym tkwi problem. Square Enix jest przecież w branży od lat i wydało wiele gier, lepszych lub gorszych ale generalnie więcej na plus niż na minus. Tutaj mówimy o grze na "nową" generację konsol, gdzie w teorii powinni się przyłożyć do wydania dobrej gry. Spojrzałem na wikipedię i okazuje się, że Forspoken zrobiła firma, która do tej pory zrobiła tylko Final Fantasy XV, który miał mocno mieszane opinie. Także już zaskoczony nie jestem.

Tyle że FF15 był dobry. I zrobił mnóstwo rzeczy dobrze. Obderwało się tej grze z powodu dziwnego systemu walki który był dziwny bez powodu i końcówce gry gdzie wyraźnie zabrakło im funduszy.

Forspoken dosłownie wygląda jak tech demo a samo demo gry też dawało takie wrażenie. Że ktoś wrzucił mapę z generatora i parę generycznych przeciwników żeby sprawdzić efekty.

A trailery które powinny pokazać to co najlepsze... w zasadzie pokazują tylko to. Efekty, głównie zaklęć. Na generycznych mapach z generycznymi przeciwnikami.

Btw, to że gra jest na nową generację konsol wcale nie oznacza że ma być dobra. Nie wiem skąd masz takie przekonanie. To czy gra jest dobra zależy od jej designu a nie od konsoli.

Silverburg
Gramowicz
20/01/2023 11:31

Zastanawiałem się, w czym tkwi problem. Square Enix jest przecież w branży od lat i wydało wiele gier, lepszych lub gorszych ale generalnie więcej na plus niż na minus. Tutaj mówimy o grze na "nową" generację konsol, gdzie w teorii powinni się przyłożyć do wydania dobrej gry. Spojrzałem na wikipedię i okazuje się, że Forspoken zrobiła firma, która do tej pory zrobiła tylko Final Fantasy XV, który miał mocno mieszane opinie. Także już zaskoczony nie jestem.

dariuszp
Gramowicz
20/01/2023 11:20

Proste. Jak nie wyślą kodów to ludzie dowiedzą się co i jak tak z tydzień po premierze. Jak już zapaleńcy kupią. I o to chodzi. Bethesda też zaczęła to robić bo ich gry to zawsze popsute gnioty na premierę są.