Far Cry 7 z rewolucją w serii. Gracze będą mieli 24 godziny na przejście gry

Radosław Krajewski
2023/09/27 17:10
3
0

Ubisoft eksperymentuje z serią Far Cry.

Serwis Insider Gaming podzielił się ciekawymi szczegółami dotyczącymi Far Cry 7. Gra oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona przez Ubisoft, ale ciężko przypuszczać, aby francuski deweloper zrezygnował z jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych marek. Tym bardziej że nowa odsłona ma już powstawać i może zaoferować rewolucję w serii.

Far Cry 7 z rewolucją w serii. Gracze będą mieli 24 godziny na przejście gry

Far Cry 7 z ciekawą mechaniką ograniczonego czasu potrzebną na ukończenie historii

Produkcja powstaje jako Projecy Blackbird i ma zostać wydana jesienią 2025 roku. Grę tworzy Ubisoft Montreal, którzy pracują na silniku Snowdrop (poprzednie gry z serii tworzone były na silniku Dunia). Insider Gaming twierdzi, że wcześniejsze informacje o przeniesieniu akcji gry na fikcyjną tropikalną wyspę Kimsan, położoną na „Morzu Żółtym niedaleko Korei” są nieprawdziwe.

Redakcja skontaktowała się z własnymi źródłami, które przedstawiło im zupełnie inny obraz gry. Far Cry 7 ma zaoferować nieliniową historię, której głównym tematem będzie ratowanie porwanej rodziny głównego bohatera. W porwanie członków zamożnej rodziny będzie zamieszana grupa konspiracyjna zwana „Synami Prawdy”.

Głównym założeniem Far Cry 7, który wyróżni tę część na tle pozostałych odsłon, a nawet innych gier, jest uratowanie członków rodziny w określonym czasie. Obecny licznik czasu w grze wynosi 72 godziny, co przekłada się na 24 godziny rzeczywistego czasu. Licznik czasu będzie można zatrzymać, gdy gracz wejdzie do jednej ze swoich kryjówek. Serwis podkreśla, że ta koncepcja może jednak ulec zmianie ze względu na wciąż wczesny etap rozwoju gry.

GramTV przedstawia:

Podobnie jak było to w przypadku wyswabadzania terenów w poprzednich Far Cry’ach, gra pozwoli nam na ratowanie członków rodziny w wybranej przez siebie kolejności. Jednak gracz będzie musiał mieć na uwadze, że niektórzy członkowie rodziny bohatera mogą zostać zabici, co będzie miało wpływ na dalszą historię. Aby ukończyć grę w 100% trzeba będzie pokonać „Synów Prawdy” i bezpiecznie uratować całą rodzinę.

W Far Cry 7 znajdzie się nowa mechanika przesłuchań, ale nie zawsze będzie ona skuteczna przy zdobywaniu informacji od wrogów. Niektórzy przeciwnicy mogą zrezygnować z podawania informacji, milczeć, uciec, a nawet okłamać naszą postać.

Jeżeli te informacje się sprawdzą, to czeka nas sporo nowości w serii Far Cry, które stanowią odważny krok w rozwoju tej marki. Niestety doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone przez inne źródła, więc warto traktować je wyłącznie w charakterze plotki.

Komentarze
3
Detalowiec
Gramowicz
28/09/2023 15:44

A mi się ten pomysł strasznie podoba. Poprzednia część była mocno średnia, wolę coś zupełnie nowego co może okazać się fajne niż kolejnego takiego samego far cry'a który lepszy niż średni raczej nie będzie jeżeli dostaniemy ewolucję zamiast rewolucji.

Xeoo
Gramowicz
28/09/2023 08:44

Może 24 godziny grania a za kazde kolejne 5 dolców! :p

dudek19897
Gramowicz
28/09/2023 00:22

Haha niech sobie zobaczą jak skończyła gra z takim pomysłem np. Population zero.